Mgłosiek: Gang Olsena kontra Banda Marka Piegusa [REPLIKA]

autor: Piotr Mgłosiek29.06.2020, 07:42; Aktualizacja: 29.06.2020, 08:17
Nowelizacja kodeksu w zakresie art. 37a (i nie tylko) weszła w życie. Czas pokaże, czy zapełnienie więzień na skutek ukształtowania represyjnej polityki karnej, mającej służyć zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz zwalczaniu skutków COVID-19 ‒ trzymajmy się bowiem tego kuriozalnego uzasadnienia dla wprowadzenia omawianych zmian ‒ było skutecznym środkiem.

Nowelizacja kodeksu w zakresie art. 37a (i nie tylko) weszła w życie. Czas pokaże, czy zapełnienie więzień na skutek ukształtowania represyjnej polityki karnej, mającej służyć zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz zwalczaniu skutków COVID-19 ‒ trzymajmy się bowiem tego kuriozalnego uzasadnienia dla wprowadzenia omawianych zmian ‒ było skutecznym środkiem.źródło: ShutterStock

Zaiste czuję się weteranem w starciach polemicznych z prokuratorem Tomaszem Szafrańskim na łamach DGP. Zdarzyło mi się już wcześniej wymieniać poglądy na kwestie szeroko pojmowanego prawa karnego w jego ujęciu materialnym i procesowym z wymienionym wyżej adwersarzem. Jest to zadanie ze wszech miar niewdzięczne, albowiem każdorazowo musi być realizowane w oderwaniu od znanych każdemu prawnikowi podstawowych reguł obowiązujących w tej dziedzinie prawa.

Odwracanie znaczenia pojęć to typowa dla prokuratora Szafrańskiego figura stylistyczna. Równie często w swojej publicystycznej aktywności daje wyraz uleganiu ‒ znanej z innych obszarów rzeczywistości naszego kraju ostatnich lat ‒ swoistej manii tropienia spisków. O sięganiu po niewybredne uwagi ad personam, którymi okrasza wypowiedzi prasowe, z litości nie wspomnę.

Śmiercionośny bakcyl liberalizmu

Tym razem czujny przedstawiciel Prokuratury Krajowej i samozwańczy obrońca „inteligencji społeczeństwa” wykrył oraz obwieścił publicznie na znamienitym forum senackim głęboko zakamuflowany spisek. Otóż przemawiając w izbie wyżej, Tomasz Szafrański grzmiał, że treść art. 37a k.k. obowiązująca od 2015 r. (do wejścia w życie tarczy 4.0) to ukryta liberalizacja kodeksu karnego i nie ma przepisu bardziej szkodliwego niż ten potworek prawny.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane