Kandydaci na I prezesa SN wybrani. Włodzimierz Wróbel otrzymał najwięcej głosów

23.05.2020, 18:30; Aktualizacja: 23.05.2020, 19:04
Włodzimierz Wróbel otrzymał najwięcej, bo 50 głosów. Zagłosowała na niego większość Zgromadzenia. Małgorzata Manowska otrzymała 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - 4 głosy a Joanna Misztal-Konecka 2 głosy.

Włodzimierz Wróbel otrzymał najwięcej, bo 50 głosów. Zagłosowała na niego większość Zgromadzenia. Małgorzata Manowska otrzymała 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - 4 głosy a Joanna Misztal-Konecka 2 głosy.źródło: ShutterStock

W sobotę przed godz. 17 zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego przeszło do głosowania na kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego. Wolę kandydowania zgłosiło 10 sędziów. Zgromadzenie wybrało pięć kandydatur. Głosy były liczone do godz. 18.



wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • Bert(2020-05-25 17:20) Zgłoś naruszenie 20

    to sobie może protokół z głosowania oprawić i powiesić w kibelku

    Odpowiedz
  • Adan(2020-05-25 13:22) Zgłoś naruszenie 20

    Jak traktować sędziego, mówiącego o nielegalności trybu wyboru,który mimo to przystępuje do kandydowania. Mówi to swoim studentom i wszystkim innym obywatelom Rzeczypospolitej.To jest moim zdaniem rzeczywisty obraz pojmowania swojej roli tej grupy sędziów, określanych czasem w mediach "SAMYCH SWOICH". Przykre !

    Odpowiedz
  • S.D.(2020-05-25 09:55) Zgłoś naruszenie 50

    Pan Włodzimierz Wróbel — nauczyciel w uczelni wyższej i jednocześnie sędzia Sądu Najwyższego – prawnik, jeden spośród kandydatów do objęcia urzędu I Prezesa SN [zauważ dobrze: Konstytucja w art. 178 ustęp 2 zapewnia sędziemu wynagrodzenie odpowiadające godności powierzonego mu urzędu, a zatem wyłącza potrzebę uzyskiwania przez sędziego dodatkowego zatrudnienia za wynagrodzeniem i bogacenia się w ten sposób (!)] w swoim oświadczeniu wygłoszonym w toku posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego SN (23.5.2020 r.) przedstawił wywód publicystyczny na kanwie SN, a nie prawniczy. To może być wystarczającą podstawą niepowołania Pana W. Wróbla przez Prezydenta RP na urząd I Prezesa SN (art. 183 ustęp 3 Konstytucji). Inni kandydaci w swoich wystąpieniach starali się przedstawić myśli i idee prawnicze.

    Odpowiedz
  • koniec kasty ???(2020-05-24 15:35) Zgłoś naruszenie 191

    Promotorem ptaszka by Zoll... i wszystko jasne !

    Odpowiedz
  • Żołnierz(2020-05-24 12:57) Zgłoś naruszenie 518

    Duda da jak zwykle du.y bo tyle potrafi i wie że dużo w Polsce nagrzeszył a teraz nie wystarczy iść do Rydzyka

    Odpowiedz
  • Tedi(2020-05-24 12:03) Zgłoś naruszenie 202

    Dlaczego Prezydent RP ma wybrac Sedziego Wrobla a nie sedziwgo Boska czy tylko dlatego ze tak sie umowila przy urnie wyborczej ,nadzwyczajna kasta,, .Wszyacy obserwowali ten kompromitujacy cyrk z wyborwm kandydatow na zgeomadzeniu.Ta ,,nadzwyczajna kasta,, jak probowala wmowic suwerenowi sedzia Kaminska ma odejsc od orzekania z przestrzeni publicznej.Nikt zaden polityk m.in Budka nie bedzie wplywal na prezydenta RP.

    Odpowiedz
  • Janusz P.(2020-05-24 11:38) Zgłoś naruszenie 204

    no i co z tego że otrzymał najwięcej głosów , jest to zwykła ustawka skorumpowanej kasty!!!!

    Odpowiedz
  • kora(2020-05-24 11:01) Zgłoś naruszenie 244

    Nie da się słuchać prof. Wróbla jako kandydata na I Prezesa SN. Jeżeli dla niego POLSKA to jest "ten kraj" to już wiadomo, jaki on ma kręgosłup.

    Odpowiedz
  • magda(2020-05-24 10:15) Zgłoś naruszenie 285

    Sędziowie z grupy ,,nadzwyczajnej kasty,,jak mówiła sędzia Kamińska umówili się ze wszyscy zagłosujemy na jednego sędziego Wróbla z UJ z tzw ,,zgłębia prokuratorów i sędziów karnistów,,. Ale zapewne Prezydent RP ma swoje zródła informacji na temat kandydatów i jak wyglądała ta ustawka i zapewne wybierze takiego kandydata który będzie służył suwerenowi na nie grupie sędziów którzy stracili już zaufanie i autorytet.Zapewne nie bedzie to ten którego popiera polityk Budka z Gliwic.

    Odpowiedz
  • wiasław(2020-05-24 09:53) Zgłoś naruszenie 299

    Teraz prezydent RP powinien powołać tego co ma najmniej głosów. Bo ten co ma najwięcej głosów jest kandydatem starej ,,kasty,, o której mówiła sędzia Kamińska na dodatek nie może być z Wydziału Karnego w którym dochodzi do największych chyba ustawek.Autorytet SN jest bardzo niski i oratorzy tego nie zmienia,tylko po czynach ich poznacie.

    Odpowiedz
  • Realista(2020-05-24 09:27) Zgłoś naruszenie 198

    Małgorzata Manowska zostanie I Prezesem SN.

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-05-24 09:22) Zgłoś naruszenie 910

    Ciekawe cz prezydent Duda jest prezydentem wszystkich polaków zobaczymy kogo wybierze??????

    Odpowiedz
  • Karo(2020-05-24 09:18) Zgłoś naruszenie 41

    Dobre

    Odpowiedz
  • samozwaniec(2020-05-24 08:48) Zgłoś naruszenie 208

    Suweren, a więc demokratyczna większość,za pośrednictwem PAD, wskaże IPSN a nie sędziowie z rodowodem z pzpr !

    Odpowiedz
  • A co na to (2020-05-24 08:40) Zgłoś naruszenie 216

    ten przygłóp Budka z idiotą Nitrasem i szambiarzem CZosnkowskim. Bo kandydat TOłajno jest przeciw.

    Odpowiedz
  • Weronika(2020-05-24 07:23) Zgłoś naruszenie 203

    KOMPROMITACJA - ŻE TYLE CZASU STRACILI .

    Odpowiedz
  • Kasta wybrała, a przezydent to se może ...(2020-05-24 07:22) Zgłoś naruszenie 317

    Nic się nie nauczyli przez ostatnie lata, no bo od kogo, od wrogów Polski i z tego co wynieśli z uczelni stalinowskich w PRL ? od upolitycznionego libero-lewackiego TSUE.... Po kasacji NRD i bloku wsch. agenci KGB (w tym Stasi, UB itd.) nie powymierały jak mamuty, ale tajna część z nich zaczęła działać i kształtować UE, to m/in dzięki temu Kasta może działać na szkodę Polski bez obaw.. Czas z tym skończyć i musi być nowe rozdanie, żaden antypolski Wróbel z mafijnego układu w SN .

    Odpowiedz
  • Zib(2020-05-23 21:55) Zgłoś naruszenie 477

    Nie ma znaczenia iloma głosami wybrano 5 kandydatów. Spośród nich prezydent wybierze kogo będzie chciał. Manowska albo Demedecki...reszta się nie liczy...blady strach padł na totalnych

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kondek(2020-05-23 21:54) Zgłoś naruszenie 558

    Co by nie mówić, Włodzimierz Wróbel wygłosił tak konfrontacyjne przemówienie, że z góry można już stwierdzić o jego porażce do fotela I Prezesa Sądu Najwyższego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Józef(2020-05-23 20:53) Zgłoś naruszenie 339

    Z ostatniej chwili. Budka złapała Wróbla. Szukają dziupli, by go uwolnić od politycznego naznaczenia. Narwaniec i głupi zawsze ma pod wiatr.

    Odpowiedz