Wybory zagrożone. Daty się nie zgadzają

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak14.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 14.05.2020, 12:40
Wyznaczanie wyborów na 28 czerwca oraz kalendarza wyborczego na podstawie obecnych przepisów to złamanie prawa. A nowej ustawy nie ma.

Wyznaczanie wyborów na 28 czerwca oraz kalendarza wyborczego na podstawie obecnych przepisów to złamanie prawa. A nowej ustawy nie ma.źródło: ShutterStock

Wyznaczając termin głosowania na 28 czerwca bez zmiany przepisów, marszałek Elżbieta Witek musiałaby złamać prawo. Sprawę mógłby wyjaśnić Senat, gdyby szybko przyjął ustawę uchwaloną we wtorek w Sejmie. Ale na to się nie zanosi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Tomek(2020-05-19 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    A czy media będą próbować wywierać nacisk na rząd, aby ten opublikował w końcu uchwałę PKW dotyczącą wyborów z 10 maja?

    Odpowiedz
  • maly(2020-05-17 07:18) Zgłoś naruszenie 31

    Panie Czarnek równie dobrze można złożyć wniosek do Myszki Miki a nie do partyjnego Trybunału . Przestańcie robić z ludzi idiotów.

    Odpowiedz
  • Igor(2020-05-15 13:36) Zgłoś naruszenie 21

    Organizacja wyborów budowana jest na bezprawiu, jak mogła PKW cokolwiek ogłosić, jak ona prawnie nie istnieje. Czy w takim bezprawiu powołany Prezydent, będzie akceptowany????

    Odpowiedz
  • A może zrezygnować z Prezydenta?(2020-05-15 12:32) Zgłoś naruszenie 20

    To przecież zawsze był jest i będzie człowiek należący w 100% do Partii ....albo do tego kto dał kasę na jego Kampanię.

    Odpowiedz
  • Długopis Tygrys Awaria i Płaczka(2020-05-15 09:53) Zgłoś naruszenie 50

    Wybór mieszkańca Pałacu z Budżetem 880 mln. Zł na Kadencję to ważna sprawa.... Niech to się w końcu skończy !!!!!

    Odpowiedz
  • DAn(2020-05-14 18:21) Zgłoś naruszenie 31

    Jeśli ktoś sądzi, że to taki przypadek i pomyłka legislacyjna, to jest w błędzie.

    Odpowiedz
  • Racjonalnie myślący!(2020-05-14 17:53) Zgłoś naruszenie 187

    Czy obrońcy PIS-landu, nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Sądząc po wielu komentarzach...to tylko ubliżać potraficie. Żadnych racjonalnych argumentów. Pis stworzył teoretyczne Państwo, ustawy proceduje się w kilka godzin najczęściej w nocy (żeby nie wiele osób to widziało!) a wychodzą z tego gnioty i buble prawne. Podobnie jak zapisy tej Tarczy...tekturowej. Którą urzędnicy dowolnie interpretują i to pomimo, że nie ma takich zapisów !!! Do zarządzania PGR-ów nawet się nie nadają !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lekarz IP(2020-05-14 16:42) Zgłoś naruszenie 93

    PiS przechytrzył Senat Otóż Ustawa zakłada że wyborcy PO głosuja w lokalach a wyborcy PIS korespondencyjnie i w ten sposób problem am niedługo będzie rozwiązany. Nie rozumiem dlaczego PiS tego wcześniej nie wymyślił.

    Odpowiedz
  • aha(2020-05-14 16:38) Zgłoś naruszenie 77

    Bałagan w RP zaczął się od 1989 i pogłębiał jak tylko władzę przechwytywali kolaboranci Watykanu. Zadymę robią z dojnej zmiany - nie szanując obowiązujących kraj przepisów. Nie znają i nie chcą znać prawa. Ma tak być jak chcą. Jak ******** swoją pracę to winna opozycja, Berlin i Moskwa a teraz rasa żółta - bo im tak na kazaniu napluł do ucha agent w sutannie.

    Odpowiedz
  • dziki(2020-05-14 14:35) Zgłoś naruszenie 159

    No to się PiS już całkowicie pogubił w swoich spekulacjach związanych z szybkimi wyborami zanim Duda całkowicie straci poparcie :-)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-05-14 10:23) Zgłoś naruszenie 268

    .......a PO co znów zgaszać Nowych Kandydatów? . Przecież Kidawa ma już dość głosów.! Czy po to Senat robił obstrukcje aby mógł zgłaszać kandydatów? zachowajcie się honorowo i dalej wspierajcie tylko Kidawę.

    Odpowiedz
  • obserwator(2020-05-14 08:58) Zgłoś naruszenie 2416

    podrzegaczom żaden termin nie odpowiada, odpowiada im bałagan w państwie, w końcu by się ockneli, że już ten cyrk ktory przedstawia Budka i spólka większości Polakom sie znudził, każda ustawa i termin byłby dla nich dobry, gdyby zapewniał im wgraną

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 007KAL(2020-05-14 08:40) Zgłoś naruszenie 162

    Czyli bałaganu w III RP mamy więcej niż JNR (Władz+Opozycja) mogą ogarnąć pozytywnie. Taki Bałagan kreowano od zarania III RP, bo "w mętnej wodzie...". Zmieniając perspektywę - myślę, że części z nas chodzi po głowie pomysł, aby pomodlić się o zmartwychwstanie Marszałka Piłsudskiego. Jest maj, a więc dobry czas na człowieka, który wiedział, co było najlepsze dla II RP, gdy doszła do podobnej ściany. Warto jednak przypomnieć cytat z Niego "(...Polacy...) Naród wspaniały, tylko ludzie ***** skończone"..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polacy znów będa mądrzy po szkodzie(2020-05-14 08:36) Zgłoś naruszenie 2817

    Szwaby i Kacapy poprzez "polskich" targowiców nie chcą Polski silnej gospodarczo i politycznie suwerennej. POKOmuna z agenturą w/w dąży do obalenia legalnej władzy i oddania naszej suwerenności w obce ręce, tak jak było to za Tuska, namaszczonego przez Niemcy.. Potencjalny przestępca kieruje senatem mimo protestu rodzin chorych na raka, które skrzywdził. Jeżeli to ma być polska elita, to Polski już nie ma. Media "polskie"kontrolowane w większości przez Niemcy(kapitał). Ostatnie kłamstwa prasowe niemieckich tabloidów , to wszystko pokazuje jak wielu kolaborantów jest w sowieckiej postkomunie tolerowanej w ramach UE i PE.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Polacy znów będa mądrzy po szkodzie(2020-05-14 08:33) Zgłoś naruszenie 4026

    Szwaby i Kacapy poprzez "polskich" targowiców nie chcą Polski silnej gospodarczo i politycznie suwerennej. POKOmuna z agenturą w/w dąży do obalenia legalnej władzy i oddania naszej suwerenności w obce ręce, tak jak było to za Tuska, namaszczonego przez Niemcy.. Potencjalny przestępca kieruje senatem mimo protestu rodzin chorych na raka, które skrzywdził. Jeżeli to ma być polska elita, to Polski już nie ma. Media "polskie"kontrolowane w większości przez Niemcy(kapitał). Ostatnie kłamstwa prasow niemieckijej prasy, to wszystko pokazuje jak wielu kolaborantów jest w sowieckiej postkomunie tolerowanej w ramach UE i PE.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz