Przyłębska: Skandaliczna wypowiedź prezesa niemieckiego TK nie mieści się w kanonach rzetelnej debaty

13.05.2020, 13:38; Aktualizacja: 13.05.2020, 14:06
Szef niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Andreas Vosskuhle powiedział w środę, że polski Trybunał Konstytucyjny nie jest już poważnym sądem, lecz "jest marionetką" - podał w środę Reuters.

Szef niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Andreas Vosskuhle powiedział w środę, że polski Trybunał Konstytucyjny nie jest już poważnym sądem, lecz "jest marionetką" - podał w środę Reuters.źródło: ShutterStock

Skandaliczna wypowiedź prezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego nie mieści się w żadnych kanonach rzetelnej debaty publicznej. Jestem zażenowana, że osoba pełniąca tak ważną funkcję, wypowiada się w taki sposób - powiedziała PAP prezes TK Julia Przyłębska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • punkt(2020-05-13 14:20) Zgłoś naruszenie 5957

    Zażenowaniem tej pani raczej nikt się przejmować nie będzie.

    Odpowiedz
  • Wiola(2020-05-13 14:25) Zgłoś naruszenie 8362

    Niemcy którzy wymordowali pół Europy w latach 1939-1945 będą pouczać Polaków !!!

    Odpowiedz
  • do niemieckich esesmanów(2020-05-13 15:06) Zgłoś naruszenie 4762

    Zamknijcie buzie oprawcy, co robiliście mydło z ludzkiego tłuszczu.

    Odpowiedz
  • Piotr(2020-05-13 15:09) Zgłoś naruszenie 5942

    Nie jest marionetką, tylko przedłużeniem woli prezesa. Marionetka, gdy się nią nie potrząsa nic nie robi, natomiast nowy Trybunał Konstytucyjny działa według modły PiS - nawet bez wydanych instrukcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Znaczy, wzystko idzie w dobrą stronę.(2020-05-13 15:17) Zgłoś naruszenie 5660

    Szwabskie interesy POlityvczne w Polsce szwankują, nie pomagają pro-niemieckie media ani GW itp. antypolskie szczekaczki. Targowica traci na znaczeniu, a Polacy wreszcie dostrzegają "kto jest kto", że tzw. elity pokomunistyczne, to kopie dawnych baronów PZPR z małymi wyjątkami. Tworzy się w bólach nowa, polska prawicowa i patriotyczna elita, która zyskuje coraz większe poparcie, a to budzi w Niemcach frustracje, bo tracą swoją dojną kolonię.

    Odpowiedz
  • typ(2020-05-13 15:40) Zgłoś naruszenie 4834

    gość się pomylił! To nie "marionetka" lecz PACYNKA! A każdy wie, JAK ;) pacynka jest umocowana.... ;)) i żadne PiSki tego nie zmienią

    Odpowiedz
  • Wolfgang(2020-05-13 15:43) Zgłoś naruszenie 4238

    ja tak ad vocem: CO DZIŚ NA DRUGIE???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stefan.(2020-05-13 15:44) Zgłoś naruszenie 5942

    Skandalicznym jest, że kucharka, odkrycie towarzyskie kuternogi, jest szefową TK w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ABC(2020-05-13 15:45) Zgłoś naruszenie 6254

    Myślę, że bardziej prawdziwe jest stwierdzenie, że większość ludzi jest zażenowanych, że taka osoba jak ta kobieta, pełni tak ważną funkcję...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Norbert(2020-05-13 15:46) Zgłoś naruszenie 3854

    Ten niemiecki prawnik (prawicznik ? zachowuje sie tak jak jego rodacy ze zbiegowiska wujka Adolfa. No coz czasy sie zmieniaja, ale mentalnosc tego narodu pozostaje niezmienna.

    Odpowiedz
  • J.J(2020-05-13 15:53) Zgłoś naruszenie 3540

    Jakos nie slyszalem, zeby ten pan protestowal, gdy po Ansschlusie NRD - RFN pozbyla sie wszystkich sedziow ze wschodniej czesci kraju, a przy okazji wszystkich profesorow uniwersyteckich wyslal na zielona trawke. Wszak "lustracja" w stylu niemieckim byla tyle skuteczna, co bolszewicka !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Norbert(2020-05-13 16:00) Zgłoś naruszenie 1738

    ups.... Musze przyznac , ze wypowiedzialem sie troche niefortunnie ( choc jak najbardziej szczerze zapomnialem, ze wasza gazeta ma niemieckiego wlasciciela. Sorki !

    Odpowiedz
  • Elle(2020-05-13 16:10) Zgłoś naruszenie 3542

    Nie będzie niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam germanił- cytuję tylko słowa pieśni patriotycznej.Opozycja podpala naszą ojczyznę i wyłącza organy państwa na zlecenie. Jeżeli niemiec poniża konstytucyjny organ RP, nie wskazał przecież konkretnej osoby, to zmiany u nas idą w dobrym kierunku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jawohl(2020-05-13 16:14) Zgłoś naruszenie 3445

    mnie nie przeszkadza że angela sprowadziła elity z afryki na socjal i dziwię się co obchodzi potomka sędziów adolfa POLSKI urząd?Tu jest Polska panie potomku

    Odpowiedz
  • ale(2020-05-13 16:16) Zgłoś naruszenie 2323

    Podziwiam wrogów Niemców. Po co czytają gazetę niemiecką. Nie lepiej czytać watykanki Głos Niedzielny albo innych gazet katoprawaków co żyją z naszych podatków, a przed dojściem do władzy Pychy i Szmalu w 2015 żyli z tego co nakradli od 1989 do 2007

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-05-13 18:00) Zgłoś naruszenie 4436

    Kobieto popatrz w lustro. Jakiego trybunału jesteś prezesem?. Wszystko dla partii rządzącej , wszystko politycznie ukształtowane , a to orzecznictwo ? Facet miał rację - to jest atrapa TK , zrozum wreszcie.....................

    Odpowiedz
  • Bert(2020-05-13 18:41) Zgłoś naruszenie 3143

    nieskrywana irytacja i knajacki język szefa niemieckiego TK dobrze świadczy o zmianach w naszym wymiarze sprawiedliwości. W Berlinie pewnie duszą się z wściekłości, że mimo ogromnej przewagi medialnej obcych mediów, głównie niemieckich, nie są w stanie rządzić Polską

    Odpowiedz
  • rebe(2020-05-13 19:20) Zgłoś naruszenie 3328

    a co, to nie prawda ?"

    Odpowiedz