Prezydent powołał sześciu nowych sędziów Sądu Najwyższego

06.05.2020, 14:33; Aktualizacja: 06.05.2020, 17:25
O powołaniach Sąd Najwyższy poinformował na swojej stronie.

O powołaniach Sąd Najwyższy poinformował na swojej stronie.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda powołał sześciu nowych sędziów Sądu Najwyższego - poinformował w środę Sąd Najwyższy. Trzy osoby powołane zostały do Izby Dyscyplinarnej, dwie - do Izby Karnej, a jedna - do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • ANTOŚ(2020-05-08 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jaką procedurę konkursową przeszedł L. Bielecki? Czy nie jest to neo KRS, czyli wszystko o.k. Praworządność działa i takie będą orzeczenia nowego sędziego,

    Odpowiedz
  • Koleś(2020-05-08 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Leszek Bielecki to nie prof. Uniwersytetu a b. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Niezwykle uzdolniony w prawie pracy. Zasłynął 2 krotnie w zwalnianiu ludzi w latach 2005-2007 i 2015-2018. Stąd zna prawo pracy. Koleżka PISOWCÓW. Gratulacje panie Duda.

    Odpowiedz
  • gamma 3(2020-05-07 16:17) Zgłoś naruszenie 72

    Powołanie przez prezydenta nowych sędziów do SN spowoduje że toczące się latami sprawy karne biznesmenów trwać będą chyba aż do do czasu przedawnienia.Nie udało się zamieść sprawy karnej w SN to jest inna metoda awans sędziego sprawozdawcy do SN.I co wtedy nadal pat, bo następny zanim się zapozna to minie co najmniej 6 miesięcy.Tak decydenci w MS załatwiają sprawy razem z adwokatami oskarżonych na nieformalnych chyba spotkaniach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • HL(2020-05-07 14:51) Zgłoś naruszenie 16

    2 dni przed wyborami pierwszego prezesa Duda powołuje 6 nowych sędziów, uprawnionych do wyboru - w ten sposób gwarantuje też minimalne quorum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • utylizowac(2020-05-07 09:23) Zgłoś naruszenie 56

    ja bym od tej marionetki nic nie przyjal to ja ale zgnilizna tylko na to czeka smiech na sali sedziowie z bozej laski wstyd i hanba

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-05-07 09:17) Zgłoś naruszenie 47

    Duda znowu wybrał swoich ?????? Długopis.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • logik(2020-05-06 19:17) Zgłoś naruszenie 102

    Czekamy na program CELA+ dla POP-ów

    Odpowiedz
  • Przyszło nowe .w demokracji PISlandu.. (2020-05-06 18:58) Zgłoś naruszenie 810

    Niedługo już Prezydent Duda powoła nowego Prezydenta w osobie Dudy … na wniosek GURU z Nowogródzkiej

    Odpowiedz
  • J.Beck(2020-05-06 17:21) Zgłoś naruszenie 514

    Sad Konstytucyjny powinien te nowe powolania zablokowac i nakazac powrot do urzedu prezydeta Komorowskiego.

    Odpowiedz