Gersdorf: Trudna przyszłość czeka Sąd Najwyższy. Markiewicz: Powołanie politycznego namiestnika do SN jest skandaliczne

30.04.2020, 12:19; Aktualizacja: 30.04.2020, 15:47
prawo

prawoźródło: ShutterStock

Była to kadencja historyczna i najtrudniejsza w historii SN. Nigdy SN nie spotkał się z takim atakiem ze strony partii politycznej i prokuratury, by zniszczyć niezależności sądownictwa – mówił we wtorek na konferencji prasowej Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • xyz(2020-04-30 13:12) Zgłoś naruszenie 285

    Pani była Pierwsza Prezes SN w dzisiejszym briefingu oświadczyła, ze nie mogła zwołać zgromadzenia sędziów SN gdyż był zakaz poruszania się po kraju. Pełniący obowiązki Pan K Zaradkiewicz będzie mógł to zrobić, gdyż od 04 maja b.r. zakaz ten został zniesiony. Po takiej odpowiedzi nikt z dziennikarzy nie dopytał Pani Gersdorf czy wie co mówi. Ręce opadają.

    Odpowiedz
  • Igor(2020-04-30 13:42) Zgłoś naruszenie 227

    Markiewicz nie politykuj albo daj się sprawdzić w wyborach. Zobaczymy ilu obywateli popiera te twoje herezje !

    Odpowiedz
  • krzyś(2020-04-30 14:02) Zgłoś naruszenie 147

    Ten nadymany do granic bezpieczeństwa balon dawno powinien być w wariatkowie.

    Odpowiedz
  • Brawo Ziobro.(2020-04-30 14:17) Zgłoś naruszenie 2312

    Brawo Ziobro zajmijcie się wreszcie tymi sądami, ludzie tego oczekują, wystarczy popytać na ulicach, każdy kto miał styczność z butą sędziów ogólnie prawników o tym wie. Sędziowie są lokalnie skumplowani z adwokatami i spróbuj coś wygrać jak nie masz znajomości. To jest jedne wielkie towarzystwo wzajemnej adoracji, najgorsze jest to że humaniści decydują o sprawach o jakich nie mają pojęcia np. księgowości, budowlance itp mają biegłych ale ostatecznie to humanista ocenia czy inż. dobrze zrobił. Dlaczego sędziom może być tylko humanista a nie specjalista danej dziedziny w danej sprawie. Np. księgowy, lekarz, czy inżynier.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obiektywny 1(2020-04-30 14:36) Zgłoś naruszenie 286

    Pani była Prezes nazywa innego sędziego politycznym namiestnikiem, a sama brała udział w manifestacjach politycznych opozycyjnych parttii ze świeczką w dłoni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2020-04-30 15:11) Zgłoś naruszenie 178

    sędzia z przypadku - symbol demoralizacji, sobiepaństwa i niekompetencji nieoczyszczonego pokomunistycznego sądownictwa idzie w stan spoczynku

    Odpowiedz
  • S.D.(2020-04-30 20:13) Zgłoś naruszenie 21

    Vale!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2020-05-01 09:12) Zgłoś naruszenie 103

    jak był Zaradkiewicz po ich stronie, to dla Markiewicza był cacy, ale gdy już przestał popierać ich hucupy to jest be, w końcu nadzwyczjna kasta powoli się wykrusza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2020-05-01 09:46) Zgłoś naruszenie 311

    Ja się tej decyzji nie dziwię , wszak podjął ją malutki " prezydent" Duda...................................................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konrad(2020-05-01 17:38) Zgłoś naruszenie 32

    Pani Gersdorf moze sobie mowic co chce i przypisywac sobie zaslugi cechy i walory jakie sobie tylko wymarzy, ale w ostatecznosci liczy sie nie samochwalstwo tylko powszechna ocena spoleczenstwa , ktora jest po prostu miazdzaca dla pani G i jej poplecznicy w wymiarze sprawiedliwosci. Te ich wszystkie przysiegi do ktorych szanowna profesor sie odwoluje to jest po prostu dowod ich bezgranicznego zaklamania. Pani G. wspomina cos o honorze. Wyglada na to , ze pomylila honor z buta, falszem zaklamaniem i pycha ! Wynocha ! A kysz !Zgin, przepadni silo nieczysta !

    Odpowiedz