Pierwsze donosy na lekarzy w prokuraturze. Sprawiedliwość w czasach koronawirusa, czyli kto kogo zakaził

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto08.04.2020, 08:55; Aktualizacja: 08.04.2020, 08:56
Składają je pacjenci, wskazując lekarzy jako winnych potencjalnego zakażania. Zdaniem skarżących powodem są także zaniedbania kierownictwa placówek medycznych.

Składają je pacjenci, wskazując lekarzy jako winnych potencjalnego zakażania. Zdaniem skarżących powodem są także zaniedbania kierownictwa placówek medycznych.źródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski

Do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia oskarżające lekarzy i dyrekcje szpitali o narażenie życia i zdrowia z powodu szerzenia COVID-19.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Lekarz(2020-04-08 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze boją się w aktach zgonu pacjentów rozpoznawać Covid-19, ze względu na liczne skargi rodzin, że ich zmarli bliscy zostali zakażeni w szpitalu SARS-Cov-2. Dlatego ilość raportowanych zgonów jest taka mała

    Odpowiedz
  • K(2020-04-08 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo proszę o sprostowanie. Lekarz, który popełnił samo bójstwo nie przyjmował pacjentów. To właśnie jedno z pomówień które doprowadziło do tragedii.

    Odpowiedz
  • Zeghar(2020-04-09 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ten lekarz-samobójca to ten gość z Kielc? Co to czekając na wyniki badań łaził po mieście, a w salonie samochodowym przymierzał się do kilku aut?

    Odpowiedz
  • Analityk(2020-04-08 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze pracując na kilku etatach roznoszą koronawirusa pomiędzy pacjentami. Brawo! Minister Zdrowia powinien w trybie natychmiastowym zakazać takich praktyk.

    Odpowiedz
  • gość(2020-04-09 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za pełną ochroną pracowników ochrony zdrowia w sytuacji nadzwyczajnej. Inaczej może dojść do sytuacji, w której część pracowników może zejść z pierwszej linii frontu w obawie o przyszłość swoją i swoich rodzin. Równie ważna jest spokojna głowa w tak stresującej pracy, nie potrzebne jest ciągłe myślenie o prokuratorze bo to zwiększa ryzyko błędu. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Bożena(2020-04-08 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli profesor medycyny nie wiedział że jest chory to jakim cudem został mianowany profesorem???

    Odpowiedz
  • Karolina (2020-04-09 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ale dlaczego nawet tutaj powtarzacie te kłamstwa? Tamten profesor wcale nie przyjmował pacjentek i sam się izolował, pojawiła się plotka, że normalnie pracował.

    Odpowiedz
  • Pan Dobra Rada(2020-04-08 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarzu,pielęgniarko, nauczycielu! Nie liczcie na wdzięczność tych, którym chcecie pomóc. Jeśli tylko nadarzy się okazja, to oskarżą Was o wszystko. Zazwyczaj ma to podłoże finansowe.

    Odpowiedz