Sąd Najwyższy Australii uchylił wyrok skazujący kardynała Pella ze pedofilię

07.04.2020, 07:09; Aktualizacja: 07.04.2020, 07:09
Od początku swojego procesu kardynał Pell powtarzał, że jest niewinny. Był najwyższym dostojnikiem Kościoła, skazanym w sprawie dotyczącej pedofilii. W więzieniu spędził ponad 400 dni. Wkrótce ma zostać zwolniony z zakładu karnego koło miasta Geelong, niedaleko Melbourne.

Od początku swojego procesu kardynał Pell powtarzał, że jest niewinny. Był najwyższym dostojnikiem Kościoła, skazanym w sprawie dotyczącej pedofilii. W więzieniu spędził ponad 400 dni. Wkrótce ma zostać zwolniony z zakładu karnego koło miasta Geelong, niedaleko Melbourne.źródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy Australii uchylił we wtorek wyrok skazujący kardynała George'a Pella na 6 lat więzienia za czyny pedofilii. Tym samym Sąd przyjął odwołanie złożone przez 78-letniego dostojnika. Po ponad roku w więzieniu ma wyjść na wolność.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Uważny(2020-04-07 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Żal człowieka, 400 dni w areszcie w takim wieku. A Australia pokazała jakie ma sądy. Od początku było wiadomo,że to medialna ustawka. Każdy kto ma minimalne pojęcie o kościele i do tego w katedrze wie, że po Mszy Świętej, w zakrystii jest tłum ludzi ! Marna prowokacja, biedni ludzie. Sądy pierwszej i drugiej instancji polityczne. Dobrze że Sąd Najwyższy zrehabilitował Australię.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane