Będzie zmniejszenie limitów prędkości na drogach? Eksperci: Warto to zrobić, by odciążyć służbę zdrowia

03.04.2020, 14:12; Aktualizacja: 03.04.2020, 15:23
Wniosek do szefów resortu zdrowia oraz infrastruktury o ograniczenie prędkości na drogach został opracowany we współpracy z ekspertami cyklu "Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes".

Wniosek do szefów resortu zdrowia oraz infrastruktury o ograniczenie prędkości na drogach został opracowany we współpracy z ekspertami cyklu "Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes".źródło: ShutterStock

 Aby odciążyć służbę zdrowia w czasie pandemii koronawirusa SARS-COV-2, konieczne jest chociażby czasowe zmniejszenie limitów prędkości na drogach - oceniają eksperci i naukowcy, którzy zwrócili się w tej sprawie z wnioskiem do szefów resortów zdrowia i infrastruktury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • sproket59(2020-04-05 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast zmieniać limity prędkości to lepiej oświetlić przejścia dla pieszych po zmroku i zaprojektować tak sygnalizacje świetlną żeby nie oślepiała przy dojeździe do niej

    Odpowiedz
  • pixi(2020-04-05 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tacy sami "eksperci" i "profesorowi" przewidzieli epidemię i apelowali o przygotowanie się do niej :)))) Inne profesory zarządzały gospodarką tak, że państwo nie potrafi teraz wyprodukować masek ochronnych nawet dla służby zdrowia. Teraz "eksperci" radzą, żeby obniżać prędkość, bo drogi są mniej zatłoczone. A może panowie obniżyć prędkość do "zera". Wtedy ryzyko kolizji spadnie do zera.

    Odpowiedz
  • wykładowca(2020-04-04 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jakich ekspertów? Konkretnie - nazwiska. Anonimowo to ja się też mogę pod bzdurami podpisać. A panowie eksperci to mają jakiś certyfikat eksperta, bo w polskim prawie nie ma funkcji "ekspert".

    Odpowiedz
  • Damian(2020-04-04 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Hej, śpicie w tej cenzurze czy co?

    Odpowiedz
  • Dario(2020-04-04 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    A może odciąża służbę zdrowia i sami się wyleczą psychiatrycznie ze swoich pomysłów. Dziś mamy naprawdę większe problemy. Przypominam ekspertom, ze w Niemczech nie ma ograniczeń maksymalnych w wielu miejscach, powinni nie mieć służby zdrowia, a jak widać mają i prężnie działa.

    Odpowiedz
  • dom wariatów(2020-04-04 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ten wirus daje objawy paranoi. Oby odwracalne.

    Odpowiedz
  • dom wariatow(2020-04-04 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do psychiatry ! Natychmiast !

    Odpowiedz
  • ja(2020-04-03 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    Cała służba zdrowia ma problem z 2000 osób które są zarażone?

    Odpowiedz
  • ja(2020-04-03 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej zakazać używania samochodów, 0 wypadku, nikt ni będzie narzekał na stan dróg.

    Odpowiedz
  • kali(2020-04-03 17:07) Zgłoś naruszenie 212

    Taka prawda. Mają rację.............ale u nas lobby nie pozwoli...........a co im zrobicie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kierowca(2020-04-03 15:52) Zgłoś naruszenie 141

    Kolejny kretyński pomysł... co to za różnica i tak nikt nie przestrzega ograniczeń prędkości, z rządzącymi na czele...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dario(2020-04-03 15:19) Zgłoś naruszenie 172

    To żart, prawda? Co ma piernik do wiatraka? Przypominam ze ITS lobbował za jazda na światłach, która nie zmieniła liczby wypadków, a wręcz przeciwnie, wypadków np. na przejściach jest więcej. Tacy świetni eksperci. Amerykańska NHTSA zwracała na to uwagę, a nasi pseudo eksperci wiedzieli lepiej. No i mamy więcej zabitych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cssr(2020-04-03 15:10) Zgłoś naruszenie 180

    Proponuję 5 km/h.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz