Wiceminister sprawiedliwości: Wyrok TSUE ze wszech miar korzystny dla Polski

26.03.2020, 14:02; Aktualizacja: 26.03.2020, 14:02
Chodzi o wyrok TSUE ws. pytań prejudycjalnych dwóch polskich sądów dotyczących nowego systemu postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów. TSUE stwierdził w czwartek, że wnioski te są niedopuszczalne. Tym samym czwartkowe orzeczenie pozostawia te pytania bez odpowiedzi. Sędziowie z Luksemburga zaznaczyli też, że pytający nie powinni być jednak karani za składanie do niego takich wniosków.

Chodzi o wyrok TSUE ws. pytań prejudycjalnych dwóch polskich sądów dotyczących nowego systemu postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów. TSUE stwierdził w czwartek, że wnioski te są niedopuszczalne. Tym samym czwartkowe orzeczenie pozostawia te pytania bez odpowiedzi. Sędziowie z Luksemburga zaznaczyli też, że pytający nie powinni być jednak karani za składanie do niego takich wniosków.źródło: ShutterStock

Czwartkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE jest ze wszech miar korzystny dla Polski - oceniła w rozmowie z PAP wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska. Dodała, że unijny trybunał w pełni podzielił zdanie polskiego rządu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • ABC(2020-03-26 16:19) Zgłoś naruszenie 105

    Jeśli MS tak się tu zgadza ze stanowiskiem Komisji, to może poprze też jej wniosek o zawieszenie izby dyscyplinarnej SN...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane