MS ws. orzeczenia TSUE: Wnioski sędziów odbiły się negatywnie na polskim wymiarze sprawiedliwości

26.03.2020, 13:50; Aktualizacja: 26.03.2020, 13:51
Niedopuszczalne wnioski sędziów odbiły się negatywnie na polskim wymiarze sprawiedliwości; skierowanie pytań prejudycjalnych do TSUE spowodowało przedłużenie trwających postępowań, a ich autorzy kierowali się przede wszystkim motywami politycznym - uważa resort sprawiedliwości.

Niedopuszczalne wnioski sędziów odbiły się negatywnie na polskim wymiarze sprawiedliwości; skierowanie pytań prejudycjalnych do TSUE spowodowało przedłużenie trwających postępowań, a ich autorzy kierowali się przede wszystkim motywami politycznym - uważa resort sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Niedopuszczalne wnioski sędziów odbiły się negatywnie na polskim wymiarze sprawiedliwości; skierowanie pytań prejudycjalnych do TSUE spowodowało przedłużenie trwających postępowań, a ich autorzy kierowali się przede wszystkim motywami politycznym - uważa resort sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Obiektywny 1(2020-03-26 16:43) Zgłoś naruszenie 1013

  Sprawa karna groźnych przestępców bezpodstawnie zawieszona. Dramat i strach pokrzywdzonych czekających na wyrok i sprawiedliwość. Terminy aresztu przeciągnięte i w przyszłości może się okazać, że areszty trzeba uchylić bo za długo są stosowane. A sędzia ma nie być dyscyplinarnie ukarany?

  Odpowiedz
 • ABC(2020-03-26 16:13) Zgłoś naruszenie 159

  To, że TSUE pozostawia pytania polskich sądów bez odpowiedzi, to wcale nie znaczy, że ocenił, iż „sędziowie kierujący pytania prejudycjalne blednie wskazali, że ukształtowany w Polsce model postępowań dyscyplinarnych stanowi dla władzy ustawodawczej i wykonawczej środek do usunięcia sędziów, których rozstrzygnięcia są dla nich niewygodne, oraz do wpływania w ten sposób na wydawane przez sądy orzeczenia”. Trybunał nie oceniał tu wcale tego systemu. Na to przyjdzie pora w postępowaniu z wniosku Komisji UE. Tutaj za to wypowiedział się, że niedopuszczalne jest karanie dyscyplinarne za tego typu wnioski, co chyba trochę nie w smak MS. Poza tym - czy dwa zawieszone postępowania odbiły się na polskim wymiarze sprawiedliwości bardziej negatywnie niż jego ostatnie deformy, czy długotrwałe wstrzymywanie procedury nominacyjnej sędziów przez MS...?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • podatnik(2020-03-26 15:48) Zgłoś naruszenie 112

  No a wy myślicie że możecie robić co chcecie??????

  Odpowiedz
 • xyz(2020-03-26 15:44) Zgłoś naruszenie 115

  A tak wierzyłem, że TSUE wreszcie zrobi porządek w naszym kraju. I tu się zawiodłem. Zostawił naszych wspaniałych sędziów bez prawnego wsparcia. Oby się tylko nie załamali.

  Odpowiedz
 • wwerewty5r(2020-03-26 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  wewwwqqyqaysx xsedheeurweasqednaxbv adf

  Odpowiedz
 • Obiektywny(2020-03-26 14:33) Zgłoś naruszenie 1316

  celebryta Tuleya do zwolnienia. On kompromituje polski wymiar sprawiedliwości. To już drugi raz kiedy Tsue odsyła go z kwitkiem.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane