Morawiecki: Będą zamykane sądy i urzędy państwowe

24.03.2020, 14:25; Aktualizacja: 24.03.2020, 14:34
Mateusz Morawiecki dodał, że "we wszystkich urzędach państwowych wprowadzamy tę zasadę, że tylko tam, gdzie jest to niezbędne, aby ludzie pracowali fizycznie ze sobą razem wspólnie w jakichś większych pomieszczeniach, tam będzie to dopuszczalne"

Mateusz Morawiecki dodał, że "we wszystkich urzędach państwowych wprowadzamy tę zasadę, że tylko tam, gdzie jest to niezbędne, aby ludzie pracowali fizycznie ze sobą razem wspólnie w jakichś większych pomieszczeniach, tam będzie to dopuszczalne"źródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Momot

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z kolejnymi obostrzeniami epidemicznymi, będą zamykane sądy i urzędy państwowe. Minister zdrowia Łukasz Szumowski apelował o zapewnienie odpowiedniej odległości między pasażerami w komunikacji publicznej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • anonim(2020-03-25 14:19) Zgłoś naruszenie 422

    Kiedy niby mają zamknąć urzędy i sądy? Jestem pracownikiem urzędu i u nas wręcz uciszają nas żebysmy na to nie liczyli, prawie wszyscy są na zwolnieniach chorobowych, czasu pracy nam nie skrócili, jedynie nie wpuszczają osób z zewnątrz ale co z tego skoro Ci co zostali mogą nieświadomie zarażać? Jaki to wszystko ma sens?

    Odpowiedz
  • ABC(2020-03-24 18:17) Zgłoś naruszenie 415

    Czyli wszystko normalnie, nic się nie dzieje. Nie ma żadnych przesłanek do ogłoszenia stanu wyjątkowego, czy klęski żywiołowej...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krystyna(2020-03-25 00:08) Zgłoś naruszenie 342

    A samorządowcy mają pracować w zatloczonych pokojach po 5.-6 osob za najnizszą krajową?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2020-03-25 16:21) Zgłoś naruszenie 311

    Urzędnicy też się boją o siebie i swoje rodziny. Chodzą do pracy, chociaż ciągle słyszą od rządu,, zostańcie w domu,,. Ludzie w urzędzie mogą swoje sprawy załatwić jak wszystko się w miarę informuje. Tylko samobójca pójdzie teraz w miejsca publiczne. Zamknijcie urzędy i inne instytucje!!!!😭

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2020-03-24 18:26) Zgłoś naruszenie 307

    TO JEST STAN WYJĄTKOWY!!! * *nie dotyczy wyborów

    Odpowiedz
  • tujka(2020-03-24 18:50) Zgłoś naruszenie 2913

    rząd i cały PIS należy "zamknąć" - leją na Konstytucję jak Masztalski w dowcipie - do basenu z trampoliny.

    Odpowiedz
  • pracownik sfery budżetowej(2020-03-25 13:47) Zgłoś naruszenie 262

    nie zauważyłam zamknięcia urzędów, bynajmniej mojego, siedzę sobie jako jedna z kilkudziesięciu osób w wydziale i niewiele się dzieje, jedna osoba zadzwoni z zewnątrz, reszta na zdalnej pracy, ja jestem zbędna, ale siedzieć każą, to siedzę bez sensu

    Odpowiedz
  • Urzędnik(2020-03-25 13:50) Zgłoś naruszenie 210

    I co z tego skoro wszystkie urzędy a zwlaszcza sądy i tak pracują

    Odpowiedz
  • Urzędnik(2020-03-26 11:47) Zgłoś naruszenie 140

    Dziwne to trochę, innym zakazują pracy,nakazują zostać w domu. Fryzjerki, kosmetyczki, sklepy zamknięte, bary, restauracje. A urzędy???? Nie przecież ich koronawiurus nie dotyczy. Co z tego że pracownicy siedzą w kilka osób w małych pokojach,mijają się na korytarzach, w łazienkach. Dopiero jak któryś urzędnik padnie to wtedy ktoś się nimi zainteresuje. tak? Ile osób w skali Polski pracuje w urzędzie? Nie licza się tak.???? Proszę pomyślicie też o nas.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anonim(2020-03-26 14:08) Zgłoś naruszenie 121

    No Panie Premierze bardzo dziękujemy za to "zamknięcie" urzędów. Nadal super prosperują i nawet 1min nie skrócili nam czasu pracy. Ale mamy żele antybakteryjne więc nic nam nie grozi :)

    Odpowiedz
  • ręce opadają.(2020-03-25 13:23) Zgłoś naruszenie 122

    Ale gdzie są jakieś regulacje w tej sprawie???? To jest prawo, więc trzeba to uregulować. Przeczytałem to rozporządzenie w sprawie epidemii i nie zauważyłem, zęby gdzieś wprowadzono te zasady o których mówi premier. Więc może Panowie do roboty. A tak swoją drogą, takie plany powinny być dawno zrobione i tylko teraz powinno się wdrażać przygotowane procedury. Gdyby ocena ryzyka była robiona nie w sposób absurdalny (uwzględnia się tylko wydarzenia, które występują w poprzednich latach), to można by się przygotować na takie zdarzenie. A tak nagle się wszyscy zaskoczyli.

    Odpowiedz
  • Pracowniczka(2020-03-25 20:53) Zgłoś naruszenie 122

    W sądach zaczyna się już coś dziać. A w urzędach nadal cisza. Śmiechu warte, dziś się przykładowo nieświadomie zarażę np. w sklepie, jutro pójdę do pracy i zarażę resztę pracowników. Jaki jest sens tego wszystkiego? Apele "zostań w domu" to jest parodia jakaś. Już nie wspomnę że w urzędzie w którym pracuje mają nas za totalnych matołów gdyż dziś przyszedł do pracy chory pracownik i nie chciał on opuścić miejsca praca gdyż miał taki kaprys i siedział z nami w jednym bydynku 8 godz.(nie mamy nawet skróconego czasu pracy) Dodam tylko że to człowiek po 60 roku życia miał gorączkę, kaszel, katar i wyglął jak 7 nieszczęść. Nikt z tym nic nie zrobił. Boję się. Niech się wszyscy ockną nim będzie za późno i będzie u nas jak we Włoszech lub Hiszpanii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jul(2020-03-26 15:09) Zgłoś naruszenie 11

    używają słów prof. pawlwowicz sędzia TK (cha - zamknij mordę - nie wszyscy Polacy są durniami

    Odpowiedz