Monitoring: Trzeba będzie zmienić kamery i nakleić plakietki na autach

autor: Jakub Styczyński, Joanna Pieńczykowska, Anna Kobylańska06.03.2020, 07:20; Aktualizacja: 06.03.2020, 07:32
EROD uważa, że materiał z monitoringu wideo powinien być kasowany maksymalnie po kilku dniach, a dłuższe przechowywanie dozwolone jest tylko w przypadku, gdy istnieje ku temu uzasadnienie

EROD uważa, że materiał z monitoringu wideo powinien być kasowany maksymalnie po kilku dniach, a dłuższe przechowywanie dozwolone jest tylko w przypadku, gdy istnieje ku temu uzasadnienieźródło: ShutterStock

Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) opublikowała niedawno wytyczne dotyczące zasad postępowania z monitoringiem wizyjnym. Rzecz w tym, że w niektórych kwestiach polski organ nadzorczy ma czasem wręcz odmienne zdanie. Kogo należy słuchać? Co do zasady EROD, choć nie zawsze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • pikuś(2020-03-06 08:50) Zgłoś naruszenie 515

    Proponuję jeszcze, żeby urzędnicy unijni tak co pięć dni kasowali swoją pamięć, bo tam też rejestrują dane osobowe. Drogi publiczne, to miejsce publiczne i każdy powinien mieć prawo nagrywać w takim miejscu. EU tworzy raj dla przestępców i piratów drogowych.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • korbowy(2020-03-06 10:59) Zgłoś naruszenie 361

    Urzędnicy nie lubią rejestratorów w rękach innych , bo takie rejestratory nie rozumieją specyfiki i moga nagrać kogoś ważnego w sytuacji niezręcznej. No i dochodzi dodatkowa praca dla wymiaru sprawiedliwość ... trzeba analizować jakieś tam nagrania, zamiast umorzyć sprawę synowi zasłużonego towarzysza walki o unię zbraku dowodów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kierowca(2020-03-06 08:57) Zgłoś naruszenie 302

    co jeszcze ta hamarnia w uni wymysli rejestrator to pozyteczna rzecz bez klotni wyjasniamy sprawe na miejscu a nie w sadzie po co zakazywac cos co pomaga i dziala w przypatkach kontrowersyjnych ==banany wyprostowane to teraz monitoring w obrobce juz mi sie rzygac chce na sama nazwe unia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2020-03-06 10:05) Zgłoś naruszenie 254

    Zrobić referendum, czy zlikwidować RODO? To jakieś szaleństwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • auto(2020-03-06 11:30) Zgłoś naruszenie 192

    w internecie nagrania publikowane są w celach EDUKACYJNYCH a nie rozrywkowych.

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-03-06 14:13) Zgłoś naruszenie 131

    EU po prostu działa w rzeczywistości, kiedy sądy są szybkie i sprawiedliwe i nie rozumie polskiej rzeczywistości, gdzie są nagminne wyłudzane odszkodowania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adas(2020-03-06 15:37) Zgłoś naruszenie 102

    Unia Europejska to tak naprawde kontynuowanie hitlerowskiej kontroli ludnosci. To przeciez hitlerowcy przed podpisaniem kapitulacji ustalili ze nastepna wojna w Europie bedzie wojna gospodarcza i wygrali. Tak jak katrolowali hitlerowskie Niemcy, Niemcy Federalne w okresie powojennym tak teraz chca kontrolowac i okradac cala Europe z poplecznikami z brukseli. Chcialem uczciwej Europy nie Brukselskich zlodzieii ktorzy spekuluja na wojnach, biedzie ludnosci w EU,placacych sobie kolosalne pieniadze za forsowanie prawa do okradania ludzi w UE, Bandyci.

    Odpowiedz
  • prowincjat(2020-03-06 18:48) Zgłoś naruszenie 90

    Koniecznie trzeba zamalować czarną farbą olejną tablice rejestracyjne samochodów prywatnych. Ktoś mógłby zauważyć i zapamiętać numery, albo,nawet (o zgrozo!) zapisać sobie.

    Odpowiedz
  • abcd(2020-03-06 16:54) Zgłoś naruszenie 80

    Ci urzędnicy z UE to jakieś rozrywkowe towarzystwo. Do niczego innego się nie nadają.

    Odpowiedz
  • otake(2020-03-07 10:04) Zgłoś naruszenie 61

    unia = zakała mojego życia; to ma być ta wolność, po co ja kaminiami w milicje rzucałem?

    Odpowiedz
  • E. Kspert(2020-03-06 14:42) Zgłoś naruszenie 46

    Tylko polisolokatopodatkoskładki mogą podjeść polską gospodarkę z ruiny.

    Odpowiedz
  • dopiero9(2020-03-24 14:13) Zgłoś naruszenie 20

    Jak dla mnie UE powinna ogrniczyc sie tylko i wyąlcznie do swobodnej wymiany handlowej a inne kwestie niech zostana w gestii krajów członkowskich. Jak Niemcy czy inny kraj chce zakazu krecenia maerkami to nie to wprowadza u siebie ale nie w Polsce.

    Odpowiedz
  • rodo to syf(2020-04-01 08:19) Zgłoś naruszenie 10

    Nic tylko zlikwidować tą całą unię, a w szczególności RODO, mogą mnie cmoknąć z ich idiotyzmami

    Odpowiedz
  • jamm(2020-03-07 13:26) Zgłoś naruszenie 10

    Podoba mi się pomysł obowiązku pikselowania twarzy i nr tablic rejestracyjnych podczas nagrywania w czasie jazdy samochodem. Ale to zdecydowanie za mało ! Powinien być obowiązek pikselowania wszystkiego innego ;). Wolność nagrywania w m-cu publicznym nie może łamać praw obywatela za kółkiem do drastycznego łamania przepisów drogowych !

    Odpowiedz
  • A na tel komórkowych i aparatach cyfrowych???(2020-03-08 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    No jak to takie przeoczenie!!! A jak idziesz patrzysz też przetwarzasz to naklejka na beret

    Odpowiedz