Politycy budzą Trybunał Konstytucyjny

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Szymon Cydzik06.02.2020, 07:30; Aktualizacja: 06.02.2020, 07:34
– Trybunał pracuje efektywnie wyłącznie w sprawach, na których zależy rządzącym. W pozostałych, zwłaszcza w tych będących nie na rękę rządzącym, efektywność jest zdecydowanie niższa – podkreśla dr Tomasz Zalasiński

– Trybunał pracuje efektywnie wyłącznie w sprawach, na których zależy rządzącym. W pozostałych, zwłaszcza w tych będących nie na rękę rządzącym, efektywność jest zdecydowanie niższa – podkreśla dr Tomasz Zalasińskiźródło: ShutterStock

Pierwsze dwie sprawy, które w tym roku rozpozna TK, będą miały podłoże polityczne. Kolejna wyznaczona została dopiero na marzec. Oprócz nich wokanda świeci pustkami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • cóż.(2020-02-06 12:45) Zgłoś naruszenie 04

    ile ? tzw demokracja czyni ....zła , ilu nietykalnych "produkuje " i ....chroni, NIGDY w kraju nie będzie normalnie , NIGDY --- za dużo "rządzących" - - na marginesie : faktycznie coś w głowach sie "pozmieniało" niektórym nietykalnym > "grających bezkarnych bo(c)haterów" ....!! widocznie - trudne do zrozumienia i przekracza możliwości intelektualne ... - NIE DAJCIE SIĘ O G Ł U P I A Ć .!! "nadludzie" - dbając o siebie - robią z części - Społeczeństwa oraz niektórych tzw "dziennikarzy" - już.....ewidentnych pajaców. -

    Odpowiedz
  • ABC(2020-02-06 10:55) Zgłoś naruszenie 75

    Przecież obecny TK nie ma pracować, tylko wykonywać zadania...

    Odpowiedz
  • gosc(2020-02-06 10:52) Zgłoś naruszenie 210

    Meandry manipulacji medialnych(dzisiaj 08:58) Zgłoś naruszenie 128 DGP na tym traci ,bo coraz mniej wiarygodne dla swoich czytelników. Tendencyjne dziennikarstwo, to zwykły brak profesjonalizmu i obłuda polityczna. Zawsze możesz odłożyć DGP i włączyć TVP gdzie znajdziesz wszystko to co zarzucasz DGP

    Odpowiedz
  • Marek(2020-02-06 09:28) Zgłoś naruszenie 1917

    Za co Ci ludzie biorą taką pensję? To jest ponad 20000 tyś miesięcznie. Do tego fundusz reprezentacyjny. Co robią całymi dniami i miesiącami. Orzeczenia przez nich wydane nie wymagają żadnego wysiłku umysłowego ani wiedzy prawnej. Wystarczy minimalna. Gdzie standardy i rangą dawnego TK? Pogrzebane. To dzisiaj raczej jakiś zespół prawników zebranych różnych środowisk. Procesor Rzeplinski i poprzednicy to byla klasa i wiedza prawnicza. Wzór prawa i sprawiedliwości!!!!

    Odpowiedz
  • Wstyd i hańba(2020-02-06 09:26) Zgłoś naruszenie 1618

    Atak na TK , komu przeszkadza TK w "przededniu" wydania ważnych orzeczeń ? Przypadek, nie wierzę w takie przypadki. To polityczny art. zwolenników "żeby było jak było" czyli jak ? PRL/ZSRR.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2020-02-06 09:10) Zgłoś naruszenie 720

    Do wszystkich którzy deprecjonują wyniki osiągane przez TK pragnę przypomnieć że matematyka nie jest opinią. W liczbach nie ma podtekstu politycznego. Są one jedynie miarą wykonywanej tam pracy. Dlatego wszystkie komentarze tendencyjne proszę traktować ze zrozumieniem dla wykonywanej przez piszących pracy płatnej w rublach. Tak jak rodziny ich guru Sakiewicza.

    Odpowiedz
  • Meandry manipulacji medialnych(2020-02-06 08:58) Zgłoś naruszenie 1921

    DGP na tym traci ,bo coraz mniej wiarygodne dla swoich czytelników. Tendencyjne dziennikarstwo, to zwykły brak profesjonalizmu i obłuda polityczna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stek pomówień(2020-02-06 08:56) Zgłoś naruszenie 1820

    Oj,oj kole w oczy pewnych "dziennikarzy" TK, ale nie kole Senat (marszałek) z łapówami i UBectwem w tle. No cóż ,kto z kim przystaje takim sie staje politycznie. A gdzie są (wypowiedzi) Konstytucjonaliści z drugiej strony?

    Odpowiedz