Sejmowa komisja przesunęła termin wejścia w życie Prostej Spółki Akcyjnej o rok

08.01.2020, 10:50; Aktualizacja: 04.03.2020, 14:37
Powołanie nowej formy prawnej, jaką będzie PSA, liczni przedsiębiorcy, zwłaszcza z branży startupowej, odbierają bardzo pozytywnie. Dawali temu wyraz już na etapie prac nad ustawą, która przewiduje tę formę prawną, podano także.

Powołanie nowej formy prawnej, jaką będzie PSA, liczni przedsiębiorcy, zwłaszcza z branży startupowej, odbierają bardzo pozytywnie. Dawali temu wyraz już na etapie prac nad ustawą, która przewiduje tę formę prawną, podano także.źródło: ShutterStock

 Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka poparła podczas wtorkowego posiedzenia poselskie poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, a jednym z ich skutków ma być przesunięcie o rok - do 1 marca 2021 roku - wejścia w życie przepisów dotyczącej Prostej Spółki Akcyjnej (PSA), poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR). Resort chciał, aby przepisy dot. PSA weszły w życie 1 marca 2020 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Legart(2020-01-08 12:33) Zgłoś naruszenie 10

    Zamiast tworzyć twór spółkopodobny, "podróbkę spółki akcyjnej", wprowadźmy niektóre z wymienionych uproszczeń do samej spółki akcyjnej. Spółkowych nowotworów mamy już w obrocie aż nadto. A brakuje prostych, uczciwych spółek. Nie będących "podróbkami" ani spółkami bez odpowiedzialności, typu sp z.o.o. sp k..

    Odpowiedz
  • Cyklon(2020-01-08 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na czym to odkrycie u nas polega, ja tak działałem w USA w 2003 i 2004 roku spółka LLC do 999 akcjonariuszy i zakończyłem działalność przejmując na siebie aktywa spółki wraz z jej zobowiązaniami a wszystko to było zarządzane przez internet - w siedzibie spółki była tylko sekretarka -żywa nie automatyczna. Prawdę mówiąc taką spółkę łatwiej okraść i niewiele śladów po niej pozostaje i tak się też stało część aktywów w tym portale społecznościowe ( także facebook) zostały mi skradzione.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane