Ziobro o liście Grodzkiego do Komisji Weneckiej: My uważamy, że Polacy mają swoją kulturę prawną

03.01.2020, 21:39; Aktualizacja: 03.01.2020, 21:46
MS Ziobro Zbigniew

MS Ziobro Zbigniewźródło: PAP
autor zdjęcia: Waldemar Deska

My uważamy, że Polacy mają swoją godność, Polacy mają swój język i mają swoją kulturę prawną - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef MS odniósł się w taki sposób do pytania o list, który marszałek Senatu Tomasz Grodzki wysłał do Komisji Weneckiej, a który zawiera m.in. prośbę o opinię w sprawie nowelizacji ustaw sądowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • ABC(2020-01-04 08:52) Zgłoś naruszenie 6110

    Czy tak samo - „na kolanach” - w 2016 roku ówczesny minister Waszczykowski zwracał się do Komisji Weneckiej po opinię? Nie przeszkadzało to ziobrze wtedy?

    Odpowiedz
  • Obiecanki cacanki (2020-01-03 23:12) Zgłoś naruszenie 5720

    SZKODA że NASI rządzący nie maja kultury i używają argumentu siły i używają kruczków prawnych aby ustawy przepychać kolanem przez sejm( projekty poselskie)... mamy prawo do szczęścia, ale nie mamy szczęścia do prawa (ale to nasz wybór... taki syndrom Sztokholmski podczas wyborów...)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2020-01-04 04:30) Zgłoś naruszenie 5414

    Panie Ziobro w prawie ma być tylko i wyłącznie sprawiedliwość równa dla wszystkich.A kulturę niech rozwijają ci co się na niej znają .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2020-01-04 10:14) Zgłoś naruszenie 5314

    Ten człowiek mówi o kulturze prawnej ? kpina z narodu................A trolle w MS ?

    Odpowiedz
  • rebe(2020-01-04 00:38) Zgłoś naruszenie 5015

    burak

    Odpowiedz
  • książe Jarema(2020-01-04 13:11) Zgłoś naruszenie 445

    O jakiej "kulturze prawnej" - mówi ten Pan ? Przecież to - DYKTATURA !

    Odpowiedz
  • Edzio(2020-01-04 10:14) Zgłoś naruszenie 3712

    zero sie nie myli prawdziwi polacy maja kulture ale pisowsk----a zgnilizna nie ma taka jest miedzy nami roznica

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-01-04 18:21) Zgłoś naruszenie 346

    Jestem przekonany że Ziobro nie ma zielonego pojęcia co to jest kultura prawna !!!! Bo praktyka jego kultury prawnej to : łamanie Konstytucji różnych ustaw ,procedur prawnych i procesowych ,wszczynanie śledztw wobec przeciwników PIS-u ,areszty wydobywcze , nie podejmowanie dochodzeń wobec swoich np; KNS ,wieże Kaczyńskiego i wiele innych ,prowokacje itp itp .itp .!!!!! Ziobro jest jedostronnie politycznym min. sprawiedliwości jak nikt dotąd i jak nikt dotąd słabym merytorycznie o czym świadcza liczne błędy prawne w jego wystąpieniach !!

    Odpowiedz
  • sie pan nie bój...(2020-01-04 12:39) Zgłoś naruszenie 323

    "Ziobro o liście Grodzkiego do Komisji Weneckiej: My uważamy, że Polacy mają swoją kulturę prawną..." O co więc chodzi? Jeżeli ta "swoja kultura prawna" jest zgodna z europejską, to wszyscy będą się cieszyć. Tyle, że pan Zbyszek już coś przeczuwa i się tego boi...?

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-01-05 08:53) Zgłoś naruszenie 273

    Ziobro , minister używa słowa my , o jakie kulturze prawnej tu mowa ,a co z waszymi trollami z MS, i co z burzenie przez was prawa i łamanie Konstytucji , na każdym kroku ,czy nie jest to hańba i poniżanie własnego kraju , wobec UE , przecież L.Kaczyński podpisał Traktat Lizboński , to trzeba przestrzegać , podpisanych umów ,a nie mieć do wszystkich pretensję ,oprócz siebie i wyimaginowanych partii pis-u i zjednoczonej prawicy ,bo cudze to się widzi pod lasem ,a swego pod nosem .! Wszystko MY Polacy ,przez takich właśnie przedstawicieli rządu ,zawsze przegramy i będziemy ,na krawędzi UE i to krok do przepaści , którą ciągną nas Pis i Zjednoczona prawica .Tak drzewiej było w historii polski ,że wszystko przez ,nie udolnych ludzi , przegrywaliśmy i przegramy!.

    Odpowiedz
  • król ubu(2020-01-03 23:29) Zgłoś naruszenie 2155

    Grodzki walczy o życie, chce umierać za demokrację, a nie za to co lekarze lubią najbardziej. Zrobi teraz wszystko, co mu starsi i mądrzejsi karzą. I tak nikt w tej Komisji Weneckiej, czy też w innej komisji europejskiej nie uwierzą, że w Polsce lekarze generalnie lubią "charytatywne dotacje".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ovo(2020-01-04 09:17) Zgłoś naruszenie 2013

    Nasza kultuwowana od stuleci kultura prawna to : - przywileje korporacyjne z dziedziczeniem zawodów włącznie - zupełny brak legitymacji społecznej. - brak sprawiedliwości - inne traktowanie biednych i bogatych ("polskie prawo jest jak pajęczyna, bąk się przeciśnie ugrzęźnie muszyna") obecnie nazywa się to WPS. Kultywujemy wszystko co szkodliwe dla państw, dlatego od stuleci ościenne kraje trzęsą nami jak chcą.

    Odpowiedz
  • Jaka łapówka taka kultura, jaki sędzia taka KW(2020-01-04 10:02) Zgłoś naruszenie 1841

    Kultura łapówkarzy droższa pieniędzy. Czy Wy na tym forum ( do "niektórych") straciliście już resztki przyzwoitości. … Jeżeli w Komisji Weneckiej jest sędzina spod szyldu Putina , to o czym z Wami dyskutować, o kulturze prawnej, "mołodcy".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zero(2020-01-05 08:23) Zgłoś naruszenie 182

    polacy maja ale nie ty de----lu

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-01-04 12:58) Zgłoś naruszenie 1714

    Z lekka tylko przypomnę , że ta tzw. kultura prawna , to zwykły , bandycki terror ....

    Odpowiedz
  • Marks...(2020-01-04 18:42) Zgłoś naruszenie 103

    Co pan zrobi w świetle tylu opinii ,iż tzw. umowy o kredyty hipoteczne indeksowane do obcych walut powinny być unieważnione !!!! bo po prostu były sporządzane z naruszeniem PRAWA I WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO W POLSCE !!! Czy Polska będzie nadal krajem do haraczu i wszelkiego wyzysku !!! CO BOI SIĘ PAN BANKSTERÓW....

    Odpowiedz
  • abcd(2020-01-04 12:32) Zgłoś naruszenie 1046

    Pytania prelegislacyjne Grodzkiego ośmieszają Senat RP i jego samego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teri(2020-01-04 22:10) Zgłoś naruszenie 732

    A kiedy to zaangażowanie obcych przyczyniło się dla dobra Polski ? Wstyd, że polscy wybrańcy narodu tak poddańczo dają sobą manipulować. Niby wykształcony, samodzielnie myślący Marszałek Senatu , a z jakiejś motywacji jedzie po dyrektywy do komisarz innego kraju- polityka . Biedny ten nasz kraj przy naiwności naszych polityków, którzy nie widzą konsekwencji swoich poczynań .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marks...(2020-01-04 18:44) Zgłoś naruszenie 73

    Co pan zrobi w świetle tylu opinii ,iż tzw. umowy o kredyty hipoteczne indeksowane do obcych walut powinny być unieważnione !!!! bo po prostu były sporządzane z naruszeniem PRAWA I WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO W POLSCE !!! Czy Polska będzie nadal krajem do haraczu i wszelkiego wyzysku !!! CO BOI SIĘ PAN BANKSTERÓW....PANIE SZANOWNY ZIOBRO...

    Odpowiedz
  • Łupaszko(2020-01-05 12:25) Zgłoś naruszenie 426

    Grodzki nie szanuje wyników demokratycznych wyborów. Polacy wybrali program zjednoczonej prawicy, w którym jest mowa o reformie wymiaru sprawiedliwości (jako wyłącznej kompetencji państw członków UE) więc niech trzeci w kraju Grodzki nie jeździ donosić za granicę na demokrację w Polsce !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz