Ziobro o liście Grodzkiego do Komisji Weneckiej: My uważamy, że Polacy mają swoją kulturę prawną

03.01.2020, 21:39; Aktualizacja: 03.01.2020, 21:46
MS Ziobro Zbigniew

MS Ziobro Zbigniewźródło: PAP
autor zdjęcia: Waldemar Deska

My uważamy, że Polacy mają swoją godność, Polacy mają swój język i mają swoją kulturę prawną - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef MS odniósł się w taki sposób do pytania o list, który marszałek Senatu Tomasz Grodzki wysłał do Komisji Weneckiej, a który zawiera m.in. prośbę o opinię w sprawie nowelizacji ustaw sądowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • jul(2020-01-18 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    zbyszek i kultura

    Odpowiedz
  • s(2020-01-11 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    "po to, by pomóc im w demokratycznych przemianach"-pilnują interesów wiadomo kogo, żeby narody nie wybiły się na prawdziwą niepodległość co by utrudniło ich podległość dojenie.

    Odpowiedz
  • Ja(2020-01-07 06:20) Zgłoś naruszenie 00

    Grodzki właśnie szanuje wyniki demokratyczne bo robi co do niego należy ,nie jeździ na Białoruś I do chin i nie kupuje ruskiego węgla tak jak ****** czy Karczewski nie .Nie robi sobie portretów za publiczne pieniądze .Wam ciemnogrodzie coś się pomyliło przez te 500 + Wy w dalszym ciągu myślicie że oni wam dali te kasę a nie ukradli z naszych pieniędzy publicznych ,oni mają was w d....tylko im zależy na korycie i kasie .Żeby tego nie zrozumieć trzeba być głuchym i ślepym.

    Odpowiedz
  • blackpower(2020-01-06 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego "wóz Drzymały" był możliwy w zaborze pruskim, a nie był możliwy w zaborze rosyjskim? W zaborze rosyjskim, najpierw Drzymała by sobie wykopał grób, a potem podpisał akt darowizny wozu na rzecz żandarmów ....... . Pan Minister o kulturze (prawnej też) niech się nie wypowiada - to tak jak z głuchoniemym dyskutować o niuansach w wykonaniu koncertu orkiestry symfonicznej.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-01-06 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jak słucham czy czytam wypowiedzi ZIOBRY to odnosze wrażenie że polskim wymiarem sprawiedliwości i prokuraturą kieruje kompletny ignorant prawny !!!! Rzadko się w świecie zdarza by na takie stanowisko zawędrował facet o tak marnej wiedzy prawniczej i tak niskich horyzontach intelektualnych !!! Świadczą o tym częste błędy w terminologii prawniczej i unikanie jak diabeł święconej wody poważnych odniesień do nauki i doktryn prawnych !!! Jego wystapienia to bełkot polityczny plus inwektywy na środowisko oraz proste i naiwne powtarzane w kółko zwroty np : zamiatanie pod dywan i brak szacunku do języka polskiego !!

    Odpowiedz
  • Marks...(2020-01-05 23:33) Zgłoś naruszenie 10

    A CO PAN NA TZW. KULTURĘ BANKÓW, KTÓRE JEDYNIE W POLSCE I DALEJ Z POPARCIA POLITYKÓW PIS ORAZ PREZYDENTA A. DUDY notabene kłamcy, drenują kieszenie kredytobiorców . KIEDY USTAWA O UNIEWAŻNIENIU UMÓW KREDYTÓW WALORYZOWANYCH OBCYMI WALUTAMI , między innymi CHF.frankowych... Dalej Polska jest peryferium praworządności, państwem ze spleśniałej dykty.... kc. zasada współżycia społecznego naruszona przez Banki oraz wszystkie instytucje państwa !!!!

    Odpowiedz
  • Łupaszko(2020-01-05 12:25) Zgłoś naruszenie 426

    Grodzki nie szanuje wyników demokratycznych wyborów. Polacy wybrali program zjednoczonej prawicy, w którym jest mowa o reformie wymiaru sprawiedliwości (jako wyłącznej kompetencji państw członków UE) więc niech trzeci w kraju Grodzki nie jeździ donosić za granicę na demokrację w Polsce !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-01-05 08:53) Zgłoś naruszenie 273

    Ziobro , minister używa słowa my , o jakie kulturze prawnej tu mowa ,a co z waszymi trollami z MS, i co z burzenie przez was prawa i łamanie Konstytucji , na każdym kroku ,czy nie jest to hańba i poniżanie własnego kraju , wobec UE , przecież L.Kaczyński podpisał Traktat Lizboński , to trzeba przestrzegać , podpisanych umów ,a nie mieć do wszystkich pretensję ,oprócz siebie i wyimaginowanych partii pis-u i zjednoczonej prawicy ,bo cudze to się widzi pod lasem ,a swego pod nosem .! Wszystko MY Polacy ,przez takich właśnie przedstawicieli rządu ,zawsze przegramy i będziemy ,na krawędzi UE i to krok do przepaści , którą ciągną nas Pis i Zjednoczona prawica .Tak drzewiej było w historii polski ,że wszystko przez ,nie udolnych ludzi , przegrywaliśmy i przegramy!.

    Odpowiedz
  • zero(2020-01-05 08:23) Zgłoś naruszenie 182

    polacy maja ale nie ty de----lu

    Odpowiedz
  • Teri(2020-01-04 22:10) Zgłoś naruszenie 732

    A kiedy to zaangażowanie obcych przyczyniło się dla dobra Polski ? Wstyd, że polscy wybrańcy narodu tak poddańczo dają sobą manipulować. Niby wykształcony, samodzielnie myślący Marszałek Senatu , a z jakiejś motywacji jedzie po dyrektywy do komisarz innego kraju- polityka . Biedny ten nasz kraj przy naiwności naszych polityków, którzy nie widzą konsekwencji swoich poczynań .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marks...(2020-01-04 18:44) Zgłoś naruszenie 73

    Co pan zrobi w świetle tylu opinii ,iż tzw. umowy o kredyty hipoteczne indeksowane do obcych walut powinny być unieważnione !!!! bo po prostu były sporządzane z naruszeniem PRAWA I WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO W POLSCE !!! Czy Polska będzie nadal krajem do haraczu i wszelkiego wyzysku !!! CO BOI SIĘ PAN BANKSTERÓW....PANIE SZANOWNY ZIOBRO...

    Odpowiedz
  • Marks...(2020-01-04 18:42) Zgłoś naruszenie 103

    Co pan zrobi w świetle tylu opinii ,iż tzw. umowy o kredyty hipoteczne indeksowane do obcych walut powinny być unieważnione !!!! bo po prostu były sporządzane z naruszeniem PRAWA I WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO W POLSCE !!! Czy Polska będzie nadal krajem do haraczu i wszelkiego wyzysku !!! CO BOI SIĘ PAN BANKSTERÓW....

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-01-04 18:21) Zgłoś naruszenie 346

    Jestem przekonany że Ziobro nie ma zielonego pojęcia co to jest kultura prawna !!!! Bo praktyka jego kultury prawnej to : łamanie Konstytucji różnych ustaw ,procedur prawnych i procesowych ,wszczynanie śledztw wobec przeciwników PIS-u ,areszty wydobywcze , nie podejmowanie dochodzeń wobec swoich np; KNS ,wieże Kaczyńskiego i wiele innych ,prowokacje itp itp .itp .!!!!! Ziobro jest jedostronnie politycznym min. sprawiedliwości jak nikt dotąd i jak nikt dotąd słabym merytorycznie o czym świadcza liczne błędy prawne w jego wystąpieniach !!

    Odpowiedz
  • książe Jarema(2020-01-04 13:11) Zgłoś naruszenie 445

    O jakiej "kulturze prawnej" - mówi ten Pan ? Przecież to - DYKTATURA !

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-01-04 12:58) Zgłoś naruszenie 1714

    Z lekka tylko przypomnę , że ta tzw. kultura prawna , to zwykły , bandycki terror ....

    Odpowiedz
  • sie pan nie bój...(2020-01-04 12:39) Zgłoś naruszenie 323

    "Ziobro o liście Grodzkiego do Komisji Weneckiej: My uważamy, że Polacy mają swoją kulturę prawną..." O co więc chodzi? Jeżeli ta "swoja kultura prawna" jest zgodna z europejską, to wszyscy będą się cieszyć. Tyle, że pan Zbyszek już coś przeczuwa i się tego boi...?

    Odpowiedz
  • abcd(2020-01-04 12:32) Zgłoś naruszenie 1046

    Pytania prelegislacyjne Grodzkiego ośmieszają Senat RP i jego samego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edzio(2020-01-04 10:14) Zgłoś naruszenie 3712

    zero sie nie myli prawdziwi polacy maja kulture ale pisowsk----a zgnilizna nie ma taka jest miedzy nami roznica

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-01-04 10:14) Zgłoś naruszenie 5314

    Ten człowiek mówi o kulturze prawnej ? kpina z narodu................A trolle w MS ?

    Odpowiedz
  • Jaka łapówka taka kultura, jaki sędzia taka KW(2020-01-04 10:02) Zgłoś naruszenie 1841

    Kultura łapówkarzy droższa pieniędzy. Czy Wy na tym forum ( do "niektórych") straciliście już resztki przyzwoitości. … Jeżeli w Komisji Weneckiej jest sędzina spod szyldu Putina , to o czym z Wami dyskutować, o kulturze prawnej, "mołodcy".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz