Komputer pracownika SGGW skradziony. Mogło dojść do wycieku danych tysięcy studentów

15.11.2019, 16:06; Aktualizacja: 15.11.2019, 16:57
Na dysku znajdowały się dane osobowe przetwarzane w trakcie postępowań rekrutacyjnych w ostatnich latach na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Na dysku znajdowały się dane osobowe przetwarzane w trakcie postępowań rekrutacyjnych w ostatnich latach na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.źródło: ShutterStock

Jak informuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nieznany sprawca ukradł laptop pracownika. Na dysku znajduje się baza z danymi osobowymi tysięcy osób. Uczelnia apeluje, by jej studenci zabezpieczyli się przed „negatywnymi skutkami zaistniałego naruszenia”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Oszołom(2019-11-16 17:54) Zgłoś naruszenie 10

  Gdyby dane były w chmurze, a dostęp przez uwierzytelnianie dwuetapowe..... A tak... Czekam na decyzję RODO...

  Odpowiedz
 • ADMIN/hasło tajne/(2019-11-15 23:06) Zgłoś naruszenie 80

  Czyli teraz uczniowie muszą płacić po ok 150 zeta rocznie, żeby monitorować czy ktoś nie bierze kredytu.

  Odpowiedz
 • piotru(2019-11-15 18:26) Zgłoś naruszenie 140

  Za naruszenie wręcz podstawowych procedur dotyczących ochrony danych osobowych bezpośrednio odpowiada uczelnia i jej władze. Osoby odpowiedzialne (nie tylko idiota, który nosił w teczce laptopa z tak wrażliwymi danymi) powinni być w trybie dyscyplinarnym wydaleni z uczelni. Uczelnia ma wszelkie szanse na liczne procesy cywilne za ewidentny brak ochrony danych osobowych w przypadku, jeśli faktycznie te dane zostaną odczytane i dostaną się w niepowołane ręce. Panie Gowin, co pan na to?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane