Urząd KNF chciał dobrze i ocenił rahimcoiny. A wywołał burzę

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński11.10.2019, 07:17; Aktualizacja: 11.10.2019, 07:18
prCzy Urząd KNF powinien wydawać opinie, które nie tylko oceniają innowacyjne pomysły finansowe, ale i odpowiadają ich twórcom na pytanie, czy ich realizacja nie narazi ich na odpowiedzialność karną? Przedsiębiorcy i prawnicy ostrzegają, że dobre intencje urzędników mogą ułatwić działalność oszustom.

prCzy Urząd KNF powinien wydawać opinie, które nie tylko oceniają innowacyjne pomysły finansowe, ale i odpowiadają ich twórcom na pytanie, czy ich realizacja nie narazi ich na odpowiedzialność karną? Przedsiębiorcy i prawnicy ostrzegają, że dobre intencje urzędników mogą ułatwić działalność oszustom.źródło: ShutterStock

Czy Urząd KNF powinien wydawać opinie, które nie tylko oceniają innowacyjne pomysły finansowe, ale i odpowiadają ich twórcom na pytanie, czy ich realizacja nie narazi ich na odpowiedzialność karną? Przedsiębiorcy i prawnicy ostrzegają, że dobre intencje urzędników mogą ułatwić działalność oszustom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Kinga(2020-01-10 09:40) Zgłoś naruszenie 00

  Mam wrażenie że KNF albo nie wie albo przymyka oczy na fakt, że niektóre banki wprowadziły taki system ksiegowania obrotów na koncie że przecietny kowalski - nie mającyy księgowej/ nie jest w stanie zrobić sobie samemu relna ocenę przychodów i rozchodów za dany okres czasu weryfikując operacje krok po kroku. Miałam na poczatku konto w mbanku i było ok do czasu kiedy to y chody i rozchody oraz saldo. A ze przekrów nie dało sie ukraść i reklamacje robiły swoje - to zmieniono sposób ewidencjonowania przychodów i rozchodów na dwóch różnych podstronach i to co było niby w takcie rzoliczania tzw zawieszenie funkcjonuje też gdzieś w prózni. Mam wrażenie że ktoś z tym powinien zrobić porządek jak nie KNF to Rzecznik Praw Obywatelskich. Pezesyłanie na email dzinnych zdarzeń nicnie zmienia bo na to kowalski nie ma czasu czytac lub nie korzysta z internetu.Uważam to za podstawowe naruszenia prawa obywatela do rzetelnej wiedzy o swoch srodkach finansowych na koncie bankowym - przynajmniej tak jest w mBanku.

  Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2019-10-12 16:29) Zgłoś naruszenie 01

  Mecenasi zaś bronią swego klienta na wszelki wypadek. Ostrzeżenie KNF może klientowi zaszkodzić. A więc chcą zamknąć ustaw KNF, tak jak pancerny szef NIK=u dziennikarzom TVN 24 = bo chyba oni pierwsi odkryli biznes szefa KAS a potem szefa NIK.

  Odpowiedz
 • abc(2019-10-12 16:23) Zgłoś naruszenie 01

  Rahim Blak, stworzyał RahimCoin - czyli zaciąga pożyczki od inwestorów i obiecuje dobre zyski - tak jak kiedyś Grobelny, Art B, Amber Gold, czy sprzedający raj po śmierci od około 2 tys. lat 1000 letni okupanci kraju. KNF najpierw odpowiedział na pytania, potem wydał ostrzeżenie dla inwestorów w RahimCoin. A dziennikarze zarobili na napisaniu tego artykułu. Nasze organy kontrolne nie wiele są warte co nam kamienica Banasia /ten to nawet f-sze unijne wykorzystał/, afera Srebrnej, wynagrodzenia tzw. elit dojnej zmiany pokazały.

  Odpowiedz
 • Nenia(2019-10-11 14:16) Zgłoś naruszenie 10

  No i widać efekty "d.... zmiany". Jakiś urzędas w jakimś ministerstwie wchodzi w rolę prokuratora i ocenia, czy dane zachowanie lub czyn nie nosi znamion przestępstwa.

  Odpowiedz
 • sn(2019-10-11 11:40) Zgłoś naruszenie 20

  No właśnie , organy kontrolne RP , powinni działać szybko i skutecznie, aby nie powstała kolejna piramida typu AG i nie oszukano Obywateli RP na kolejne 850 mln. Na to wygląda tak wstępnie . Liczymy ,że organy RP tym razem staną na wysokości zadania, jakie na nich ciąży !.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane