Ściągasz gry z internetu? Zobacz za co może grozić więzienie

autor: P. S.27.09.2019, 07:00; Aktualizacja: 27.09.2019, 09:46
Należy pamiętać, że każda aktywność w internecie, polegająca na pobieraniu treści jak i przeglądaniu stron internetowych, pozostawia ślad w postaci numeru IP na serwerze.

Należy pamiętać, że każda aktywność w internecie, polegająca na pobieraniu treści jak i przeglądaniu stron internetowych, pozostawia ślad w postaci numeru IP na serwerze.źródło: ShutterStock

Z zasady samo ściągnie treści audiowizualnych: filmów czy muzyki (z wyjątkiem gier) na własny, domowy użytek jeszcze nie jest karalne. Sprawy komplikują się, jeśli treści te udostępniamy większej grupie osób (nie należących do rodziny czy przyjaciół). Do takiej sytuacji dochodzi zazwyczaj podczas używania programów komputerowych do współdzielenia – ścigania treści, ale i jednoczesnego ich udostępniania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Legart(2019-09-27 15:49) Zgłoś naruszenie 221

    Dawno, dawno temu, w czasach, gdy byłem dzieckiem, a prawa autorskie w Polsce zbywano śmiechem, dużo ściągałem z internetu i BARDZO DUŻO pieniędzy wydawałem na legalną muzykę i gry. Potem dorosłem, stałem się świadomy istnienia praw i przestałem ściągać. W efekcie od 15 lat nie kupiłem żadnej płyty, gry ani utworu. Obecnie nie interesuje mnie nawet ściąganie w ramach dozwolonego użytku (po co ryzykować, że ktoś się przyczepi, że użytek nie był dozwolony). Prawo wyleczyło mnie z piractwa - i równocześnie sprawiła, że przestałem być konsumentem gier i muzyki.

    Odpowiedz
  • nowakowski(2019-09-27 09:22) Zgłoś naruszenie 80

    Tytuł trochę wprowadza w błąd, ponieważ teraz każdy nawet kupując grę musi ją ściągnąć, mało kto kupuje już na płytkach. Tytuł powinien brzmieć "Ściągasz nielegalnie gry z internetu?"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane