Sąd ma prawo ocenić dokument z IPN

autor: Bożena Wiktorowska05.09.2019, 10:17; Aktualizacja: 05.09.2019, 10:17
Do sądu okręgowego we Wrocławiu wpłynął wniosek lustracyjny złożony przez samego zainteresowanego, pomawianego o służbę w SB.

Do sądu okręgowego we Wrocławiu wpłynął wniosek lustracyjny złożony przez samego zainteresowanego, pomawianego o służbę w SB.źródło: ShutterStock

Do sądu okręgowego we Wrocławiu wpłynął wniosek lustracyjny złożony przez samego zainteresowanego, pomawianego o służbę w SB.

Sprawa była rozpatrywana kolejno przez sądy różnych instancji. Ostatecznie wróciła do sądu okręgowego. Ustalono, że mężczyzna w 1983 r. został przyjęty do Wydziału Łączności Milicji Obywatelskiej w stopniu kaprala.

Do jego zadań należała naprawa, konserwacja i dbanie o sprawność techniczną sprzętu. W ramach czynności nie podejmował działań operacyjnych czy też techniczno-operacyjnych. Równocześnie okazało się, że lustrowany nigdy nie zajmował się urządzeniami przeznaczonymi specjalnie dla jednostek Służby Bezpieczeństwa. Nie wykonywał także zadań zlecanych przez SB, a jego miejsce pracy znajdowało się w oddzielnym budynku.

W 1990 r. został zwolniony z MO i mianowany na funkcjonariusza policji. Nie przechodził procedury weryfikacji przewidzianej dla funkcjonariuszy SB, a w nowej formacji nadal zajmował się łącznością. W policji służył do 2002 r., kiedy przeszedł na emeryturę. Pobierał świadczenie w wysokości 2,4 tys. zł, które po wejściu w życiu ustawy dezubekizacyjnej zostało zmniejszone o 1716 zł.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2019-09-05 22:48) Zgłoś naruszenie 04

    To tak , jakby Solosz oceniał Jakzkozieja ... A później oczywiście byłaby zmiana ... Z takim samym wynikiem ... Aha , czy przestępcy z tzw. IPN - na usługach obcych agentur , z POprzednimi ksywkami włącznie , oraz ich promotorzy - już siedzą , czy dopiero wybierają się do ancla ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane