Naczelna Rada Adwokacka apeluje do premiera o działania ws. dyskredytowania sędziów

23.08.2019, 10:09; Aktualizacja: 23.08.2019, 11:28
Portal Onet.pl od początku tygodnia opisuje zorganizowany proceder hejtowania, dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych. Według portalu wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra.

Portal Onet.pl od początku tygodnia opisuje zorganizowany proceder hejtowania, dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych. Według portalu wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra.źródło: ShutterStock

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej zaapelowało do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań wyjaśniających wobec osób z MS, zaangażowanych w kampanię oszczerstw wobec sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości - poinformował prezes NRA adw. Jacek Trela.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Bert(2019-08-23 12:01) Zgłoś naruszenie 89

    onet to dywersyjna niemiecka agencja propagandowa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Noakowskiego 16(2019-08-23 13:55) Zgłoś naruszenie 169

    a gdzie była Naczelna Rada Adwokacka, ---- gdy mafia adwokacka uczestniczyła w "prywatyzacji kamienic warszawskich" ???????????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • P:olak(2019-08-24 10:38) Zgłoś naruszenie 45

    A co z przewalutowaniem kredytów frankowych po kursie z dnia otrzymania kredytu ? Juz PIS zapomniał co w poprzedniej kampami obiecywał . Takie przewalutowanie juz dawno zrobiły inne kraje w Polsce do dziś NIC !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jula(2019-08-24 19:12) Zgłoś naruszenie 55

    Dawniej każdy mecenas miał swojego sędziego . Teraz zrobili losowanie sędziego i sprawa się komplikuje .

    Odpowiedz
  • Frank(2019-08-25 10:09) Zgłoś naruszenie 77

    Ziobro nie potrafił zreformować niczego. Zaczynając od uwalniania rynku usług prawnych. Byłą naprawde dobra ustawa o doradcach prawnych, która zamieniała przestarzały korporacyjny system, na nowoczesny oparty na specjalizacjach. Z tego co pamiętam byłą tam specjalizacja cywilna, karna i administracyjna, a same studia dawały możliwość występowania w jakichś sprawach. No ale ponieważ to naruszyłoby biznes władz korporacji, to Ziobro już tego nawet nie tyka. Uważam, ze zamiana sytemu korporacyjnego na system oparty na specjalizacjach (powinno być ich znacznie więcej, tak jak w medycynie), to byłaby prawdziwa zmiana i reforma. A nie malowanie spróchniałego płotu. No ale na taką reformę to musimy poczekać, jak ministrem zostanie ktoś nie związany z korporacjami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawnik(2019-08-26 13:25) Zgłoś naruszenie 11

    To z życia izby katowickiej - gdzie logika - 09.04.2019 r. (wtorek) godz. od 1600 do 1800 dla IX i X grupy Temat: podstawowe zagadnienia dotyczące organizacji i funkcjonowania sądów powszechnych - SSR del. Rafał STASIKOWSKI

    Odpowiedz
  • wjw(2019-08-26 17:23) Zgłoś naruszenie 11

    NRA jak zwykle wychodzi przed orkiestrę, zamiast pilnować interesu adwokatów.

    Odpowiedz
  • ekspert(2019-08-27 03:48) Zgłoś naruszenie 12

    Kogo obchodzi zdanie kanapowych leśnych dziadków, którzy ubzdurali sobie, że adwokat jest zawodem zaufania publicznego?

    Odpowiedz