Prawo konsularne zmienione. Prezydent podpisał nowelizację

19.08.2019, 12:27; Aktualizacja: 19.08.2019, 12:48
Zgodnie z nowelą rozszerzony zostanie także zakres możliwości działań konsula w sprawie udzielenia pomocy obywatelowi polskiemu. W myśl noweli konsul będzie mógł żądać od organów władzy publicznej, sądów, prokuratury, organizacji lub instytucji, udzielenia informacji lub udostępniania dokumentów, w tym zawierających dane niezbędne do ochrony istotnych praw i interesów obywatela polskiego, jeśli będzie to konieczne do udzielenia pomocy konsularnej.

Zgodnie z nowelą rozszerzony zostanie także zakres możliwości działań konsula w sprawie udzielenia pomocy obywatelowi polskiemu. W myśl noweli konsul będzie mógł żądać od organów władzy publicznej, sądów, prokuratury, organizacji lub instytucji, udzielenia informacji lub udostępniania dokumentów, w tym zawierających dane niezbędne do ochrony istotnych praw i interesów obywatela polskiego, jeśli będzie to konieczne do udzielenia pomocy konsularnej.źródło: ShutterStock

Możliwość zwolnienia kandydatów na urzędników konsularnych z egzaminu oraz szkolenia przedegzaminacyjnego i zmiany w powoływaniu komisji egzaminacyjnych - zakłada podpisała przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Prawa konsularnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kpiarz (2019-08-20 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Fala deregulacji sięga absurdu. Po deregulacji zawodów i procedur, przyjdzie pewnie czas na deregulację rzek. No bo czemu by nie..?.... 😁

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-08-20 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Pnie , prezydencie polski ,A.Duda , to co pan zrobił ,to jest kuriozum ,z podpisaniem tej deregulacji i procedur , chyba pan ,panie prezydencie , był pod wpływem , jakiś ziół , które zalecili , Ci ,panie prezydencie , jacyś szarlatani , lub ,co gorsza jacyś kle-chowie ,nie che , pan mieć w swoim i w konsulatach zagranicznych ludzi wykształconych , tylko z nadania partyjnego , bez kwalifikacji i znajomości ,etykiety , kultury , języka i prawa danego kraju ?! , przecie ci ludzie reprezentują , na świecie nasz kraja ,jakim jest POLSKA ,i nie wystarczy znajomości , języka polskiego i kultury polskiej , trzeba być bardziej przygotowanym do pełnienia tak poważnej funkcji ,jakim jest konsul Polski , czy mają być i reprezentować nasz kraj ,jako ludzie nie przygotowani , do pełnienia tej poważnej funkcji ,jakim jest konsul polski, popełnił pan duży błąd i to jest z pańskiej strony już nie jeden błąd ,, to urąga funkcji,jaką pan , pełni jako prezydent polski . ?!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane