Prawnik UJ o zapowiadanym pozwie MS: Sytuacja jest kuriozalna

15.06.2019, 16:17; Aktualizacja: 15.06.2019, 16:29
„To sytuacja kuriozalna” – powiedział w sobotę PAP dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jerzy Pisuliński. Jak dodał, nie przypomina sobie podobnej reakcji ze strony kogokolwiek przeciwko autorom krytycznych uwag do projektu ustawy. „Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek występował przeciwko osobom zgłaszającym uwagi do projektu ustawy, nawet jeśli te uwagi uznawałby za nietrafne” – przyznał dziekan

„To sytuacja kuriozalna” – powiedział w sobotę PAP dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jerzy Pisuliński. Jak dodał, nie przypomina sobie podobnej reakcji ze strony kogokolwiek przeciwko autorom krytycznych uwag do projektu ustawy. „Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek występował przeciwko osobom zgłaszającym uwagi do projektu ustawy, nawet jeśli te uwagi uznawałby za nietrafne” – przyznał dziekanźródło: ShutterStock

Sytuacją kuriozalną określił zapowiadany pozew Ministerstwa Sprawiedliwości przeciwko pracownikom UJ dziekan Wydziału Prawa tej uczelni prof. Jerzy Pisuliński. Jak podkreślił, prawnicy UJ wzięli udział w dyskursie, a ich zadaniem jest zwracanie uwagi na błędy w projektach ustaw.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • prawe Krakusy(2019-06-15 17:26) Zgłoś naruszenie 744

  No przecież wystarczy udowodnić, że pracownicy UJ napisali prawdę spełniając swe ambicje prawotwórcze. A jeśli napisali nieprawdę to słusznie nie są im powierzane żadne prace legislacyjne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • re(2019-06-15 18:56) Zgłoś naruszenie 4510

  Niewyobrażalnym skandalem, przekroczeniem kolejnej, nieprzekraczalnej zdawałoby się, granicy jest grożenie pozwem za krytykę naukową. To jest coś, co nie mieści się w jakichkolwiek standardach. Skandalem jest też nazywanie krytyki "kłamstwem", zwłaszcza w sytuacji, gdy każdy argument użyty w opinii jest prawdziwy, co bardzo łatwo każdy może sobie przecież sprawdzić.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Bert(2019-06-15 20:34) Zgłoś naruszenie 1445

  kuriozalne jest to, że połowa środowiska prawniczego jest totalnie zeszmacona, ale nie ma się specjalnie czemu dziwić skoro to resortowe dzieci i pociotki

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Uważny(2019-06-16 07:02) Zgłoś naruszenie 633

  O co się pieklicie? Sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd, który oceni przytoczone fakty czy są prawdziwe czy nie. Chyba o to wszystkim chodzi, nie? Jeżeli prawnicy skłamali, powinni zostać skazani i pozbawieni praw wykonywania zawodu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • obywatel(2019-06-16 10:29) Zgłoś naruszenie 324

  A kłamstwa też były ich celem?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nea(2019-06-16 17:37) Zgłoś naruszenie 172

  Ziobro jest kiepskim ministrem i jedyne co potrafi robić, poza niespełnianiem obietnic, to zaostrzanie przepisów karnych. Grożenie procesami karnymi w ramach dyskursu prawnego - to absurd. Jestem zwolennikiem wolności słowa, więc nawet jak się nie zgadzam z większością tez lansowanych przez profesorów, to na pewnie nie będę popierał niedorzecznych działań Ziobry.

  Odpowiedz
 • nn(2019-06-17 13:55) Zgłoś naruszenie 70

  A tutaj ślepi rozmawiają o kolorach... Bo ja czytam na temat pozwu cywilnego, o naruszenie dóbr osobistych. Więc za co mają być skazani? I dlaczego mieliby być pozbawieni prawa wykonywania zawodu? Jakiego zawodu?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane