Samorząd lekarski: Rozmawialiśmy z prezydentem o zmianie art. 155 Kodeksu karnego

10.06.2019, 16:13; Aktualizacja: 10.06.2019, 16:13
Celem nowelizacji Kodeksu karnego – jak wskazywał resort sprawiedliwości – jest "ochrona ludzkiego życia jako najwyższego dobra", a "dotychczasowa sankcja za nieumyślne spowodowanie śmierci była nieadekwatnie łagodna".

Celem nowelizacji Kodeksu karnego – jak wskazywał resort sprawiedliwości – jest "ochrona ludzkiego życia jako najwyższego dobra", a "dotychczasowa sankcja za nieumyślne spowodowanie śmierci była nieadekwatnie łagodna".źródło: ShutterStock

Przedstawiliśmy prezydentowi Andrzejowi Dudzie nasze obawy związane z nowelizacją art. 155 Kodeksu karnego i poprosiliśmy o wsparcie postulatu obniżenia zagrożenia karnego w przypadku popełnienia przez lekarza czynu nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta – podała w poniedziałek Naczelna Izba Lekarska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • rene kolejorz (2019-06-11 17:03) Zgłoś naruszenie 40

    Dotychczasowa sankcja żadną miara nie może być uznana za nieadewatnie łagodną, w każdym razie nie są znane jakiekkowiek przykłady spraw, w których sąd musiał orzec kare zbyt łagodną, bo go "trzymały" przepisy. Pomysł jest więc rażąco błędny i skandalicznie, kłamliwie uzasadniany.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane