Dyrektor szkoły zdecyduje, czy zgłosi sprawę na policję. Oto nowe rozwiązania resortu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz28.05.2019, 06:03; Aktualizacja: 28.05.2019, 08:17
Na początku maja cała Polska żyła zabójstwem, do jakiego doszło w jednej z warszawskich podstawówek

Na początku maja cała Polska żyła zabójstwem, do jakiego doszło w jednej z warszawskich podstawówekźródło: ShutterStock

Dyrektor szkoły będzie mógł samodzielnie ukarać ucznia, który popełni na jej terenie czyn zabroniony – proponuje resort sprawiedliwości. Może to prowadzić do ukrywania skali przestępczości w placówkach oświatowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • XXYYZZ (2019-05-28 08:38) Zgłoś naruszenie 161

  Powstanie tzw.ciemna liczba przestępstw nieletnich. Dyeektorzy dostaną narzędzie prawne, które ułatwi decyzje, typu:w mojej szkole nie będzie żadnej policji! Do teraz, kiedy uczeń popełnił wykroczenie/przestępstwo , powiadamiano policję i sądy rodzinne. Jeżeli projekt MS wejdzie w życie, to drżyjcie nayczyciele!

  Odpowiedz
 • -KL-(2019-05-28 10:16) Zgłoś naruszenie 181

  Pomysł aby dać dyrekcji narzędzie pod nazwą udzielenie pouczenia bądź nagany jest po prostu żenujące. Dyrektor powinien mieć możliwości od kar cielesnych aż po wyrzucenia takiego ucznia ze szkoły. Sprzeczne z zasadami wychowania bezstresowego ? A pomyślcie jaki to stres dla całej reszty uczniów mieć w swojej szkole takiego jednego który może pobić a nawet zabić. To kto ma mieć bezstresową szkołę - ten jeden który terroryzuje wszystkich słabszych - czy spokojna większość ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawnik(2019-05-28 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  Nie ma takiego projektu. Och.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hajmdal(2019-05-28 13:56) Zgłoś naruszenie 61

  Dodajmy, że tylko wtedy kiedy każdy dyrektor będzie należał do PiS, ponadto proboszcz będzie mógł karać parafian, pod takim samym warunkiem - jeśli będzie popierał PiS. Wtedy nastąpi pełnia szczęścia i kraj wstanie z kolan i będziemy prawdziwymi Polakami! Nieprawdziwych się wywali najpierw ze szkoły i parafii, a potem z kraju!

  Odpowiedz
 • Natal(2019-05-29 07:14) Zgłoś naruszenie 61

  To nie będzie tylko walka o dobre imię szkoły, to będzie prosta droga do korupcji, w zależności czyje dziecko popełni czyn zabroniony. Przypominam, ze korupcja to już dawno nie tylko koperta, to np. awans w drabinie partyjnej

  Odpowiedz
 • Rodzic(2019-05-29 08:35) Zgłoś naruszenie 60

  To jest kolejna mozliwosc dla dyrektorów szkół do zamiatania niewygodnych zdarzeń pod dywan. I dodatkowo tak jak w jednej z warszawskich, srodmiejskich szkół, gdzie dyrektorka zabroniła wgladu do monitoringu, moze go przeglądać tylko ona i ona wydaje ewentualna zgode dla innych np sadu, pedagoga itp. I w ten sposób niechciane zdarzenia giną, a dzieci jej znajomych są kryte.!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane