Prof. Marek Safjan: Rola TSUE, jako strażnika zasad, ujawnia się w latach kryzysów

10.05.2019, 18:18; Aktualizacja: 10.05.2019, 18:59
Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Marek Safjan

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Marek Safjanźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Rola Trybunału Sprawiedliwości UE, jako strażnika zasad i wartości, ujawnia się ze szczególną siłą w latach kryzysów i rysujących się zagrożeń - mówił w piątek sędzia TSUE prof. Marek Safjan. Jak dodał, tak było np. w przypadku "kryzysu uchodźczego", ale też "kryzysów rządów państwa prawa".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Bert(2019-05-10 21:03) Zgłoś naruszenie 3224

    rzeczywiście liberalizm i lewactwo przechodzą kryzys, więc policyjno-polityczny sąd doraźny TSUE, na wzór działających w GG jest tym środowiskom nieodzowny, żeby zachować dominację

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zib(2019-05-10 22:28) Zgłoś naruszenie 2122

    Safian to niebezpieczny lewacki ideolog, szczególny rodzaj internacjonalisty. Jego antypolskie postawy w Brukseli przechodzą już do historii jako szczególny rodzaj zdrady interesów narodu

    Odpowiedz
  • .(2019-05-10 21:31) Zgłoś naruszenie 1923

    poszukajcie kim był Zbigniew Safjan

    Odpowiedz
  • realista 50(2019-05-11 07:26) Zgłoś naruszenie 1613

    Bert - logika godna Putinowskiej ....................................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • He l(2019-05-10 23:17) Zgłoś naruszenie 1616

    Rola TSUE jako uzurpatora nieznanych traktatów kompetencji...

    Odpowiedz
  • Polityka , o sprawiedliwości zapomnijmy(2019-05-11 06:17) Zgłoś naruszenie 1414

    Lewactwo się w UE zaczyna sypać to polityczny twór jakim jest TSUE robi z siebie coś na wzóer Sądów z PRL. Stalin by się nie powstydził takiego patrona.

    Odpowiedz
  • TSUE tak jak UE muszą wrócić do korzeni(2019-05-11 17:32) Zgłoś naruszenie 119

    TSUE w tej formie przypomina ZSRR -owski przykład zwyrodnienia sprawiedliwości tyle, że w UE. ... Libero-lewacki skład nie gwarantuje sprawiedliwości ale pewnego rodzaju totalitaryzm wyniszczający struktury państw narodowych (niewygodnych dla Niemiec i Francji). Dziś, to karykatura niezależnego Trybunału.

    Odpowiedz
  • :-( (2019-05-12 17:32) Zgłoś naruszenie 43

    Widać, ze nieźle szambo wybiło... Szkoda, że akurat przy wywiadzie z tak niezwykłym Człowiekiem.

    Odpowiedz