Pozwolenie na budowę: Nowe przepisy zakładają szybsze procedury i mniej dokumentów

04.04.2019, 09:31; Aktualizacja: 04.04.2019, 09:39
Zmiany w przepisach mają też pozwolić na łatwiejszą legalizację co najmniej 20-letnich - samowoli budowlanych. Warunkiem skorzystania z uproszczonej, bezpłatnej procedury będzie przedstawienie ekspertyzy technicznej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Zmiany w przepisach mają też pozwolić na łatwiejszą legalizację co najmniej 20-letnich - samowoli budowlanych. Warunkiem skorzystania z uproszczonej, bezpłatnej procedury będzie przedstawienie ekspertyzy technicznej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.źródło: ShutterStock

Zmniejszenie liczby koniecznych dokumentów potrzebnych na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę, prostsze i szybsze procedury, brak możliwości podważenia pozwolenia na budowę po 5 latach, to zmiany w Prawie budowlanym, które powinny zostać przyjęte w tej kadencji Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • archit.(2019-04-04 11:48) Zgłoś naruszenie 40

    Ile to już poprzednich rządów obiecywało ułatwienia?Jak dochodziło do realizacji to wtedy była ściana nie do przeskoczenia.Nie chce mi się wierzyć ,że tak będzie.

    Odpowiedz
  • Legalista(2019-04-04 12:02) Zgłoś naruszenie 11

    Gratuluje pomysłu: "pojawią się kolejne zwolnienia z obowiązku pozwolenia na budowę, między innymi dla instalacji gazowych wykonywanych wewnątrz i na zewnątrz użytkowanego budynku". Bedzie dobrze do czasu pierwszej masowej tragedii. Juz teraz problemem sa wybuchy w lokalach butli gazowych, bo uzytkownicy: nie umieja, nie wiedza, nie konserwuja podlaczen - w Bydgoszczy przy Ikei zniknal cały budynek jednorodzinny wskutek rozszczelnienia podlaczenia butli z gazem. To ze nie trzeba pozwolenia na wod-kan czy co.o. to rozumiem, bo tu nikt nie ryzykuje zyciem i zdorwiem - juz tak jest od 1.01.2017r.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane