Pozwolenie na budowę: Nowe przepisy zakładają szybsze procedury i mniej dokumentów

04.04.2019, 09:31; Aktualizacja: 04.04.2019, 09:39
Zmiany w przepisach mają też pozwolić na łatwiejszą legalizację co najmniej 20-letnich - samowoli budowlanych. Warunkiem skorzystania z uproszczonej, bezpłatnej procedury będzie przedstawienie ekspertyzy technicznej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Zmiany w przepisach mają też pozwolić na łatwiejszą legalizację co najmniej 20-letnich - samowoli budowlanych. Warunkiem skorzystania z uproszczonej, bezpłatnej procedury będzie przedstawienie ekspertyzy technicznej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.źródło: ShutterStock

Zmniejszenie liczby koniecznych dokumentów potrzebnych na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę, prostsze i szybsze procedury, brak możliwości podważenia pozwolenia na budowę po 5 latach, to zmiany w Prawie budowlanym, które powinny zostać przyjęte w tej kadencji Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Legalista(2019-04-04 12:02) Zgłoś naruszenie 11

    Gratuluje pomysłu: "pojawią się kolejne zwolnienia z obowiązku pozwolenia na budowę, między innymi dla instalacji gazowych wykonywanych wewnątrz i na zewnątrz użytkowanego budynku". Bedzie dobrze do czasu pierwszej masowej tragedii. Juz teraz problemem sa wybuchy w lokalach butli gazowych, bo uzytkownicy: nie umieja, nie wiedza, nie konserwuja podlaczen - w Bydgoszczy przy Ikei zniknal cały budynek jednorodzinny wskutek rozszczelnienia podlaczenia butli z gazem. To ze nie trzeba pozwolenia na wod-kan czy co.o. to rozumiem, bo tu nikt nie ryzykuje zyciem i zdorwiem - juz tak jest od 1.01.2017r.

    Odpowiedz
  • archit.(2019-04-04 11:48) Zgłoś naruszenie 40

    Ile to już poprzednich rządów obiecywało ułatwienia?Jak dochodziło do realizacji to wtedy była ściana nie do przeskoczenia.Nie chce mi się wierzyć ,że tak będzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane