Wójt nie ma prawa decydować o rezerwie celowej bez ograniczeń

autor: Marcin Nagórek16.01.2019, 09:00; Aktualizacja: 16.01.2019, 10:59
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Warto zauważyć, że jednostka samorządu może przeznaczyć rezerwę celową m.in. na wydatki, których szczegółowy podział na pozycje klasyfikacji budżetowej nie może być dokonany w okresie opracowywania budżetu jednostki samorządu terytorialnego.źródło: ShutterStock

Nasz wójt zamierza zmienić wydatki budżetu m.in. w zakresie rezerw celowych, w tym środki te przeznaczyć na zakup pojazdu, bo ten posiadany przez gminę miał wypadek. Będzie to nowe zadanie finansowane ze środków tej rezerwy. Czy to prawidłowe rozwiązanie? Rada gminy nie wprowadzała żadnych ograniczeń co do sposobu wykorzystania tej rezerwy.

Z art. 222 ust. 2 i 3 o finansach publicznych wynika, że w budżecie jednostki samorządu terytorialnego mogą być tworzone rezerwy celowe:

1) na wydatki, których szczegółowy podział na pozycje klasyfikacji budżetowej nie może być dokonany w okresie opracowywania budżetu jednostki samorządu terytorialnego;


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane