Rzecznik dyscyplinarny zajmie się jednak sprawą sędziego Sławomira Jęksy

22.11.2018, 09:11; Aktualizacja: 22.11.2018, 09:34
Temu wszystkiemu towarzyszy nękanie sędziów występujących publicznie w obronie konstytucji, nękanie obywateli upominających się o poszanowanie konstytucji, a działających w mojej ocenie ewidentnie pro publico bono. Cofamy się w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, zdobyczy cywilizacyjnych o stulecia" – ocenił.

Temu wszystkiemu towarzyszy nękanie sędziów występujących publicznie w obronie konstytucji, nękanie obywateli upominających się o poszanowanie konstytucji, a działających w mojej ocenie ewidentnie pro publico bono. Cofamy się w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, zdobyczy cywilizacyjnych o stulecia" – ocenił.źródło: ShutterStock

Sędzia Sławomir Jęksa uniewinnił żonę prezydenta Poznania za użycie wulgaryzmu; w uzasadnieniu krytykując sytuację w Polsce. Rzecznik dyscyplinarny przy poznańskim sądzie apelacyjnym nie wszczął postępowania; sprawę przejął zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-11-22 10:36) Zgłoś naruszenie 65

    Bardzo zła decyzja. Postępowanie dyscyplinarne nie może być instancją odwoławczą w ramach wymierzoną w merytoryczną treść wyroków i uzasadnień. Co ma być następne? Postępowanie dyscyplinarne za skazanie urzędnika politycznego, który okazał się łapownikiem? Postępowanie dyscyplinarne z powodu uniewinnienia kogoś, kto nie popełnił czynu karalnego, lecz jest niewygodny władzy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane