102 zamiast 100 senatorów? Wpłynął projekt zmiany Konstytucji

29.10.2018, 09:59; Aktualizacja: 29.10.2018, 10:10
Senat

Senatźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Do Senatu wpłynął projekt zmiany Konstytucji, zwiększający liczbę senatorów ze 100 do 102. W skład Senatu ma wejść dwóch przedstawicieli Polonii. Przepisy mają obowiązywać od następnej kadencji Senatu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Co następne, płatne delegacje dla pielgrzymek?(2018-10-30 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    1052 senatorów na 1052-lecie państwa PIS-iego.

    Odpowiedz
  • jalib(2018-10-30 14:27) Zgłoś naruszenie 10

    560-ciu z czego znakomita większość to darmozjady. Senat do likwidacji a posłów 100 góra 120. Zamiast Senatu - Biuro Prawne z prawdziwego zdarzenia.

    Odpowiedz
  • suweren(2018-10-30 13:32) Zgłoś naruszenie 30

    już ten pis sam chyba nie wie co robić i tak mamy za dużo ich - uważam że głosować powinni tylko obywatele zamieszkujący w kraju - a nie ludzie którzy mają swoje interesy życiowe maja zagranica i tam mieszkają - tylko obywatele co mieszkają w kraju powinni mieć wpływ na to kogo sie wybiera - pis niech nie wprowadza anarch - tak maja konstytucje za nic

    Odpowiedz
  • krol(2018-10-30 13:32) Zgłoś naruszenie 40

    100 posłów i likwidacja senatu

    Odpowiedz
  • Realista(2018-10-30 11:57) Zgłoś naruszenie 31

    100 senatorow jest dlatego ze PZPR liczylo podczas wyborow kontraktowych na glosy gornikow. Dlatego wybory sa 4 przymiotnikowe, a nie 5 przymiotnikowe. Propozycja dolozenia dodatkowych 2 senatorow bo Polonia to chyba jakies kuriozum. Jezeli chca glosowac to tylko Ci co zamieszkuja w czasie wyborow w Poslce,a nie Ci co w Poslce w ogole nie przebywaja nawet okazjonalnie.

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2018-10-30 10:31) Zgłoś naruszenie 80

    Też uważam, że posłów i senatorów jest za dużo. Zamiast ponad dwustu głosujących jak prezes kazał, wystarczyłoby kilku. Efekt taki sam, a ile oszczędności na kasie podatników.

    Odpowiedz
  • glowa peka(2018-10-30 08:42) Zgłoś naruszenie 80

    ktoś wyżej podal przykład usa ile jest tam urzednikow a ile ludzi te barany z pisielbandy to już zupełnie pogłupieli do cna zmiana konstytucji dopiero po śmierci tych miernot może nastapic a nie teraz

    Odpowiedz
  • axel(2018-10-30 06:45) Zgłoś naruszenie 71

    Sejm: 10 posłów z województwa + 2 posłów z aglomeracji miejskiej powyżej 1mln mieszkańców, co daje nam ok. 170 posłów. Wprowadzić cezurę wieku >25 lat. Senat: 2 senatorów z województwa + 1 senator z aglomeracji + byli prezydenci na jedną kadencję po prezydenturze (mandat społeczny - też powinna być cezura wieku 35 lat) j.w. co daje nam max. 35 senatorów. I WYSTARCZY, tyle co teraz to mają USA, a tam jest 250 mln ludności i budżet 1000x większy!!! To samo z radnymi - porównajcie ilość radnych w np. Nowym Yorku i w Warszawie, a będzie jasne, dlaczego jesteśmy biedni i mało zarabiamy!!!

    Odpowiedz
  • Że co????(2018-10-30 05:26) Zgłoś naruszenie 140

    Po co 460 posłów i 100 senatorów? Posłów setka, senatorów tyle co województw. Da się?????

    Odpowiedz
  • Win(2018-10-29 22:00) Zgłoś naruszenie 172

    Niech 2 senatorów PiS .zrezygnuje i dalej bedzie 100-u. Dobra zmiana.

    Odpowiedz
  • pop(2018-10-29 14:35) Zgłoś naruszenie 271

    Zlikwidować senat kto będzie na to płacił. W sejmie 200 posłów też wystarczy i 30 dobrych prawników co prześwietlają wszystkie ustawy do procedowania i uchwalania. Jak ustawa niezgodna lub sprzeczna z innymi przepisami po 2-3 wpadkach prawnik na bruk, może wreszcie będzie porządek , a nie zmiana do zmiany, zmiany itd. A kto będzie płacił emerytury europosłom co po 2 kadencjach mogą dostać uprawnienie emerytalne. Ludzie ocknijcie się.

    Odpowiedz
  • Ted(2018-10-29 11:24) Zgłoś naruszenie 360

    Przecież Senat miał ulec likwidacji!

    Odpowiedz
  • abcd(2018-10-29 11:09) Zgłoś naruszenie 440

    USA: Kongres składa się z Senatu (obecnie 100 senatorów) oraz Izby Reprezentantów (obecnie 435 reprezentantów). Polska: Sejm (460 posłów) i Senat (100 senatorów). USA: 326 mln mieszkańców. Polska: 38 mln.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz