Adwokat Anna D. z Wrocławia skazana za usiłowanie przekupstwa

18.10.2018, 09:55; Aktualizacja: 18.10.2018, 14:29
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Przestępstwo zarzucone kobiecie zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia.źródło: ShutterStock

Sąd Rejonowy w Lesznie uznał Annę D., adwokata z Wrocławia, za winną usiłowania przekupstwa. Sąd skazał ją na karę rok więzienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 1 roku – poinformowała PAP w czwartek Prokuratura Krajowa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • pożartować warto(2018-10-18 11:29) Zgłoś naruszenie 62

    A pozostałe 13. 736 nieskazitelnie czyste. Dobry żart. Przepraszam a czy chodzi kastę zawodową, która tak walczyła dzielnie o niewprowadzanie kas fiskalnych?

    Odpowiedz
  • Dlaczego tak lubimy światy urojone?(2018-10-18 16:40) Zgłoś naruszenie 54

    Kolejny dzień przyniósł kolejny dowód na to, że korporacje nie sprawiają, że przynależni do nich członkowie są lepsi niż reszta społeczeństwa. Mamy niezliczone dowody, zarówno logiczne jak i empiryczne na to, że korporacje zawodowe są nieprzydane albo nawet wręcz szkodliwe dla gospodarki i społeczeństwa. Czy jednak cokolwiek z tym robimy? Zamist zmieniać na lepsze sprzedaje się bajki dla plebsu o tym jakie to ma korzyści z braku wolnej konkurencji. Choć chyba coraz mniej ludzi w to wierzy.

    Odpowiedz
  • Voxver(2018-10-18 17:10) Zgłoś naruszenie 90

    A to Temida surowa, na ROK jeden ,zakazu wykonywania zawodu panią korumpontke skazał słuszny i adekwatny Sad w swojej łaskawości !!!! Gratuluje naszej kaście. , Róbcie tak dalej a jedynym rozwiązaniem będzie"wszyscy won".

    Odpowiedz
  • Smt(2018-10-18 23:26) Zgłoś naruszenie 91

    Jestem adwokatem i uważam, że jeśli artykuł jest rzetelny, to kara 1 roku w zawieszeniu na 1 rok jest nieadekwatna. Za ten rodzaj przestępstwa albo adwokat powinna dostać maksymalny zakaz wykonywania zawodu (do 10 lat) albo grzywnę- ale w wysokości co najmniej takiej, jak proponowana przez nią korzyść. Rok zawieszenia i 17k grzywny to kpina ze społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • oburzona(2018-10-19 08:49) Zgłoś naruszenie 60

    Ten wyrok to KPINA, poczatkowo usilowano obrocic to w zart, a teraz ta kpina a nie sprawiedliwy wyrok, gdyby to zrobil zwykly obwatel Kowalski to kara bylaby surowa, a tu kazdy widzi, jaka jest sprawiedliwosc czesci sedziow....

    Odpowiedz
  • wjw(2018-10-19 10:48) Zgłoś naruszenie 50

    No cóż. Temida zawsze ślepa a do tego głucha na argumenty.

    Odpowiedz
  • Papuga(2018-12-04 10:00) Zgłoś naruszenie 10

    ADWOKAT JAKO ZAWÓD ZAUFANIA PUBLICZNEGO i nauczycielka akademicka Uniwersytetu Wrocławskiego...

    Odpowiedz