Rzecznik SN: Rozszerzenie wniosku Ziobry do TK instrumentalnym traktowaniem prawa

17.10.2018, 15:20; Aktualizacja: 17.10.2018, 15:27
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Porzycki Agencja Gazeta

Jest to kolejny przykład instrumentalnego traktowania prawa i to przy użyciu Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w środę rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski odnosząc się do rozszerzenia przez prokuratora generalnego wniosku do TK dot. pytań do TSUE.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • czytelnik(2018-10-21 09:28) Zgłoś naruszenie 21

    wg Laskowskiego oni mają tj uprzywilejowana kasta to prawo, inni już nie mogą

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2018-10-18 21:30) Zgłoś naruszenie 24

    Przerazajace! Polska wyprowadzana z Unii.... jak to, Polacy moga zrobic to samo co Niemcy? To sie w glowie nie miesci. To lamanie europejskich standardow, wedlug ktorych jednym wolno wiecej niz drugim

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2018-10-18 21:26) Zgłoś naruszenie 23

    Oczywiscie nie jest instrumentalnym traktowanie prawa.... to co zrobil SN podlaczajac sie pod ZUS rolnika by w TSUE zajac sie ratowaniem wlasnych stolkow.

    Odpowiedz
  • Zib(2018-10-17 22:32) Zgłoś naruszenie 78

    Poza UE jest także życie...może się okazać, że lepsze od obecnego!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • smutny filozof prawa(2018-10-17 19:56) Zgłoś naruszenie 166

    Obawiam się, by minister Ziobro po społu z premierem Morawieckim nie zagalopowali się w swych działaniach. David Cameron wcale nie chciał wyprowadzać Wielkiej Brytanii z UE - i stracić w efekcie teki premiera. Chciał tylko ugrać dużo więcej pieniędzy i prestiżowych ukłonów w stronę "suwerenności". Ale obudził demona i nie potrafił go opanować. W efekcie UK od kilku lat gnije w procesie wychodzenia z UE, a Cameron w niesławie podał się do dymisji. Na szczęście dla Anglii (bo pewnie tyle niedługo zostanie z "Wielkiej" Brytanii), leży ona na wyspie. I ma dwa lotniskowce (no dobra: prawie... półtora: jeden helikopterowiec w remoncie i jeden nieukończony lotniskowiec eskortowy). I bombę atomową. Więc Anglia jakoś przetrwa. Polska nie ma lotniskowców. Za to mamy (prawie) jedną (prawie) korwetę ORP Ślązak. Z prawie jedną prawie(?) zamontowaną armatką OTO Melara. I prawie mamy (nie)kupione, prawie zezłomowane australijskie fregaty z amerykańskiego demobilu. A jeśli chodzi o bomby jądrowe, to mamy wiele tuzinów... jajek. Więc obawiam się, by nasz obecny rząd nie był uczniem czarnoksiężnika. Nie rozpętał czegoś, czego nie rozumie i nad czym nie zapanuje. Bo poza UE jesteśmy bardziej bezbronni, niż Ukraina. Ukraina chociaż czołgi i rakiety produkuje...

    Odpowiedz