Andrzej Duda napisał list do prawników: Prawo narzędziem naprawy Rzeczypospolitej

06.10.2018, 18:26; Aktualizacja: 06.10.2018, 19:17
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk

Prawo służące ponadczasowym wartościom oraz dobru wspólnemu, a nie partykularnym, czasem moralnie wątpliwym interesom, to dzisiaj najważniejsze narzędzie naprawy Rzeczypospolitej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Juz kasują takie wpisy (2018-10-06 21:46) Zgłoś naruszenie 343

    Niech się zacznie już zastanawiać … jak nie stanąć przed przyszłym TRYBUNAŁEM STANU za łamanie KONSTYTUCJI RP … podpisując uchwalone ustawy w nocy i po zastodolu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-10-07 09:51) Zgłoś naruszenie 260

    Co on wygaduje i wypisuje? Szkoda UJ który wypuścił takiego dr nauk prawnych. Wartością ponadczasowa dla niego to chyba "norma PIS-wska". Kończ waść tą kadencję prezydencką - wstydu oszczędż.............................

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-07 13:46) Zgłoś naruszenie 242

    Do jakich prawników apeluje pan Duda? To tych z korporacji prawniczych, którzy obecnej władzy łagodnie mówiąc nie lubią. Czy może do tych prawników spoza korporacji, których PIS olał i nie uwolnił rynku usług prawnych i nie wprowadził zawodu doradcy prawnego. Takiego olewania i złego traktowania prawników spoza korporacji nie było nawet za PO.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grymas(2018-10-07 09:38) Zgłoś naruszenie 180

    Konstytucji nie da się respektować to powołuje się na Dekalog..... . a 8 Przykazanie, ogólnie " nie kłam" też jest traktowane przez polityków jak konstytucja, kłamią bez zmrużenia oka.

    Odpowiedz
  • Znak KONSTYTUCJA (2018-10-06 21:53) Zgłoś naruszenie 151

    Niech się raczej już zastanawia NIESTANĄĆ przed przyszłym TRYBUNAŁEM STANU … za łamanie KONSTYTUCJI podpisując uchwalone ustawy przez PIS-Bolszewików nocami i po zastodolu

    Odpowiedz
  • zdumiewające(2018-10-07 16:33) Zgłoś naruszenie 63

    PIS popełnia w tej materii same błędy. Jedyna grupa nieskonfliktowana poważnie z PIS-em to prawnicy niezrzeszeni w korporacjach. Grupa najliczniejsza, pracująca jako siła robocza w urzędach, firmach, bankach... Ale PIS kompletnie olewa tą grupę prawników. I to mimo, że swój kapitał polityczny budowali na uwalnianiu zawodów prawniczych.

    Odpowiedz
  • wqe(2018-10-06 23:22) Zgłoś naruszenie 60

    Ojej... niech sami się najpierw zastanowią czy napewno wszystko dobrze czynią...

    Odpowiedz
  • Działek(2018-10-08 08:13) Zgłoś naruszenie 50

    Zgonili 300 prawników na Jasną Górę aby wysłuchali dętych myśli prawniczego dyletanta. Ta grupka wyselekcjonowanych prawników to ci, którzy nie ciemiężą ludzi, nie upokarzają, są super sprawiedliwi a w orzekanych sprawach powód i pozwany zawsze wychodzą z sądu szczęśliwi.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy--Pan Panie Prezydencie tez zamilkł(2018-10-08 10:14) Zgłoś naruszenie 43

    Nie ma czegoś takiego jak "prawo i sprawiedliwość -no chyba że Boże rozliczane przez Boga. Pan Prezydencie dobrze wie że wszystko mozna ukraść ,uPOdlić ,zeszmacić i nie chcieć naprawić przy błogosławieństwie Sadów w tym TK. Przykładem niech będzie chociażby wstecznie ukradzione prawo do wcześniejszych emerytur za warunki pracy juz po fakcie tej pracy........ Nawet PiS siedzi cicho !... Nawet juz Solidarność zamknęła pyski... Pan Panie Prezydencie tez zamilkł!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mecenas(2018-10-06 23:41) Zgłoś naruszenie 425

    precedens już jest ---- Sąd Najwyższy uznał, że sędziowie mogą kraść po 50,00 zł staruszkom na stacji benzynowej.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz