statystyki

Spółki bardziej przyjazne wspólnikom. Ułatwienia w prawie korporacyjnyn, podatkowym oraz prawie pracy

autor: Patryk Słowik27.09.2018, 07:34; Aktualizacja: 27.09.2018, 07:59
Projekt nowelizacji przewiduje, że ostatni menedżer w spółce będzie musiał zwołać zgromadzenie wspólników, tak by mogli oni wybrać nowych członków organów podmiotu.

Projekt nowelizacji przewiduje, że ostatni menedżer w spółce będzie musiał zwołać zgromadzenie wspólników, tak by mogli oni wybrać nowych członków organów podmiotu.źródło: ShutterStock

Liczba obostrzeń jedynie pozornie zapewniających bezpieczeństwo obrotu przy zarządzaniu spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jest zbyt duża. A co za tym idzie wiele osób boi się prowadzić działalność w formie spółek kapitałowych. Rząd właśnie postanowił to zmienić.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto stworzony w resorcie przedsiębiorczości projekt nowelizacji niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Ułatwienia dotyczą prawa korporacyjnego, podatkowego oraz prawa pracy. Łącznie – ok. 50 korekt. W większości drobnych, ale dotyczących tego, z czym udziałowcy i akcjonariusze spotykają się na co dzień.

Dla wielu osób najważniejsze może być to, że wreszcie możliwe będzie podejmowanie ws zystkich uchwał przez wspólników na odległość w obiegowym trybie. Obecne brzmienie art. 231 par. 4 kodek su spółek handlowych uniemożliwia takie działanie w wypadku części uchwał (np. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu, podział zysku albo pokrycie straty, udzielenie absolutorium).


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane