KE: Chcemy, by sędziowie, których objęła nowa ustawa o SN, nadal sprawowali funkcje

24.09.2018, 12:53; Aktualizacja: 24.09.2018, 13:05
Jak powiedziała rzeczniczka, KE zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o tzw. środki tymczasowe po to, aby zawieszone zostały przepisy dotyczące wieku emerytalnego.

Jak powiedziała rzeczniczka, KE zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o tzw. środki tymczasowe po to, aby zawieszone zostały przepisy dotyczące wieku emerytalnego.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska chce, żeby sędziowie, których objęła nowa ustawa o polskim Sądzie Najwyższym, mogli nadal sprawować swoje funkcje sędziowskie, nawet jeśli już przeszli na emeryturę - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka KE Mina Andreeva.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Fabian(2018-09-24 13:21) Zgłoś naruszenie 145

    Czy zdaniem KE i jej stronników prawo może działac wstecz ?!

    Odpowiedz
  • Seba86(2018-09-24 13:27) Zgłoś naruszenie 249

    Przeżylismy III Rzesze Niemiecką, przeżyliśmy ZSRR to i jakoś przeżyjemy UE!! PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!!!!

    Odpowiedz
  • prorok(2018-09-24 13:32) Zgłoś naruszenie 55

    SPOKO?Zobaczycie,że wszystko wróci do normy tak jak z ustawą o IPN.

    Odpowiedz
  • Wszystko w tym temacie(2018-09-24 14:09) Zgłoś naruszenie 205

    W Polsce, o wieku przejścia na emeryturę sędziów (Kasty) decyduje Konstytucja (art.180) poprzez Ustawę, a nie urzędnicy UE czy TSUE. Konstytucyjność Ustawy może tylko obalić TK w Polsce na specjalny wniosek .....

    Odpowiedz
  • DZIADEK-ALE DZIAD-STAZ50 LAT-921 ZLSWIADCZENIE DAC(2018-09-24 14:32) Zgłoś naruszenie 64

    UE NIE KIERUJE SIE SWOIMNI PRAWAMNI TYLKO JUDASZAMNI I SPRZEDAWCZYKAMNI CO DONOSZO UPRZEJMNIE.SEDZIOWIE ODESZLI ZGODNIE Z KONSTYTUCJO ART180 NIE KTORZY SEDZIOWIE PRZEGINALI PRAWO.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-24 19:19) Zgłoś naruszenie 102

    Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki, przeżyliśmy gestapowców, przeżyjemy i ormowców - tak żeśmy rymowali. Oni w UE tego nie wiedzą, dopiero się dowiedzą...

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-24 22:16) Zgłoś naruszenie 102

    Przeżyliśmy Franka Hansa przeżyjemy Timmermansa

    Odpowiedz
  • ela(2018-09-25 13:46) Zgłoś naruszenie 50

    Chcieć sobie można,ale nad chciejstwem wyżej stoi prawo ,prawda?

    Odpowiedz
  • alex(2018-09-26 08:43) Zgłoś naruszenie 62

    Ale my - Polacy tego nie chcemy, szanowna Komisjo

    Odpowiedz
  • o(2018-09-26 08:43) Zgłoś naruszenie 30

    chcieć to oni mogą, ja chce, aby takich dziadków wymienili też w KE

    Odpowiedz
  • sn(2018-09-26 15:53) Zgłoś naruszenie 51

    Sitwa,klan,kasta morale ma z tyłu ,padli by na twarz i zaczęli przepraszać polaków , za swoje błędy, wyroki itp ośmieszające nas często jako RP . Tyle z PopartymiPSL "napluli" w Brukseli ,że będziemy Wszyscy tego ponosić teraz straty. Obywatele wyrzucili ich z rządu ,sądu bo już mieli ich dość,ktoś to musiał zrobić !!!!. Czy oni tego nie rozumieją, niby są inteligentni ?.

    Odpowiedz