Sędzia Tuleya po wyjściu od rzecznika dyscyplinarnego: To dopiero początek igrzysk

21.09.2018, 16:22; Aktualizacja: 21.09.2018, 16:30
Zgodnie z przepisami, Krajowa Rada Sądownictwa zapewnia obsługę administracyjną rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów wojskowych oraz ich zastępców przez utworzenie odrębnej komórki organizacyjnej w ramach Biura KRS.

Zgodnie z przepisami, Krajowa Rada Sądownictwa zapewnia obsługę administracyjną rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów wojskowych oraz ich zastępców przez utworzenie odrębnej komórki organizacyjnej w ramach Biura KRS.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

To jest dopiero początek igrzysk. Spodziewamy się jakichś konsekwencji, ale to jest ta cena, którą się dziś płaci za mówienie prawdy i mówienie o wartościach - powiedział w piątek sędzia Igor Tuleya ze stołecznego sądu okręgowego po wyjściu od rzecznika dyscyplinarnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • prawie rejterka(2018-09-21 17:09) Zgłoś naruszenie 8757

    Po takim przebiegu "igrzysk" jak w przypadku Pana I. Tulei - nawet szeregowi sędziowie mogą mieć obawy w związku z prowadzonymi sprawami bo nie wiadomo , jakie związki mogą mieć podsądni ( i inni uczestnicy) z ugrupowaniem Zjednoczonej Prawicy i w jaki sposób zrelacjonują przebieg postępowań do "ucha prezesa". Chyba cazs na rejteradę z tego zawodu !!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kodziarz(2018-09-21 16:38) Zgłoś naruszenie 7365

    Panie Tuleya - zapraszamy Pana do nas do KODU --- jest Pan świetnym lewicowym politykiem. Wystawimy Pana w najbliższych wyborach parlamentarnych....!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • le-vy(2018-09-21 21:06) Zgłoś naruszenie 7161

    Panie Tuleja Panu tylko igrzyska w głowie powinien Pan zmienić dyscyplinę bo na sędziego to Pan tylko wyglądasz ale zasad śedziego żadnych

    Odpowiedz
  • EMERYT(2018-09-21 19:10) Zgłoś naruszenie 7068

    DZIWIE JAK DŁUGO JESZCZE BEDZIE SIE TOLEROWAĆ TAKIEGO " ŚĘDZIEGO " PRZECIEZ TO POmotski CELEBRYTA ... A NIE SEDZIA .....

    Odpowiedz
  • ela(2018-09-22 09:23) Zgłoś naruszenie 6050

    Sędziowie którzy publicznie opowiadają się po jednej stronie politycznej powinni być usuwani z zawodu.Szanowni sędziowie, nie wystarczy machanie Konstytucją ,trzeba ją jeszcze przeczytać ze zrozumieniem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-09-22 08:29) Zgłoś naruszenie 5641

    Tuleja to już dawno zaczął igrzyska, wydając kontrowersyjne wyroki,pakując się do polityki, np. po co przyjechał do Koszalina, by wypić kawkę w kawiarni

    Odpowiedz
  • Juro(2018-09-22 11:30) Zgłoś naruszenie 3917

    Dawniej mecenas miał swojego sędziego . Teraz zrobili losowanie sędziego i sprawa się komplikuje .

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-23 21:01) Zgłoś naruszenie 288

    tuleya to żaden sędzia, tylko ubek w todze. Żywa skamienielina z lat pięćdziesiatych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • remick(2018-09-22 13:06) Zgłoś naruszenie 2521

    śp. Anna Walentynowicz, "PO to popłuczyny PZPR", to właśnie czyni socjalistów jak Tuleja & Co. sadystami medialnymi i masę, jak tu niektórzy komentatorzy, ich (PZPRu) masochistów bez słów kodowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koniec(2018-09-21 17:45) Zgłoś naruszenie 2414

    No to pewnie niedługo będzie jak z Marią Antoniną bo wszyscy robicie sobie cyrki z tych co są zmuszani do utrzymywania...waaadzy...ludzie mają dość , weźcie się wszyscy do uczciwej pracy...

    Odpowiedz
  • S.D.(2018-09-23 00:05) Zgłoś naruszenie 201

    Motto: Qui dicit quae vult, audiet, guae non vult (kto mówi to, co chce, usłyszy, czego nie chce). ZBIÓR ZASAD ETYKI ZAWODOWEJ SĘDZIÓW i ASESORÓW SĄDOWYCH (uchwała NR 16/2003 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 19 lutego 2003 roku z późniejszymi czterema zmianami, podjęta w wykonaniu przepisu art. 3 ustęp 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o KRS): […] „§ 8 Sędzia nie może ulegać jakimkolwiek wpływom naruszającym jego niezawisłość, bez względu na ich źródło lub przyczynę. W razie wystąpienia okoliczności, które mogą zagrozić niezawisłemu sprawowaniu urzędu, sędzia jest obowiązany niezwłocznie powiadomić odpowiedniego przełożonego. […] § 13 Sędzia nie powinien wyrażać publicznie opinii na temat toczącego się lub mającego się toczyć postępowania. […] § 16 Sędzia nie może żadnym swoim zachowaniem stwarzać nawet pozorów nierespektowania porządku prawnego. […] § 23 Sędzia powinien powściągliwie korzystać z mediów społecznościowych.”.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-09-24 08:12) Zgłoś naruszenie 164

    Dla Pana Tulei, to tylko igrzyska. Szkoda. patrząc na "dziwne" orzecznictwo Pana Tulei, to może zadziwiać.

    Odpowiedz
  • ***********(2018-09-23 07:22) Zgłoś naruszenie 1421

    pisotrole przy niedzieli je bią jadem od rana, a potem na leniwkę do kościółka słuchać bajeczek o miłości bliźniego. Ot i nasza Wolska cała.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ktr(2018-09-22 19:37) Zgłoś naruszenie 1111

    W czasie igrzysk pokonany gladiator ginal. Czy pan jest wygranym czy pokonanym gladiatorem? Jak pan mysli panie tuleya

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja&ty(2018-09-23 14:03) Zgłoś naruszenie 112

    Tuleja na mocarza nie wygląda,silniejszy wiatr porwie i poniesie jego na igrzyska w odpowiednim kierunku.

    Odpowiedz
  • podatnik(2018-09-24 10:33) Zgłoś naruszenie 74

    Wstyd tylko ,że nami rządzą ci którzy nie potrafią uporać się z tak małostkowym problemem jakim jest sądownictwo . Prostym i efektywnym rozwiązaniem byłoby urealnienie im wynagrodzeń do poziomu..... brutto ŚREDNIEJ KRAJOWEJ z potrąceniem składek na ZUS. Każdy awans skutkowałby 10% wzrostem wynagrodzeń . Wysokość emerytur wyliczana na zasadzie jak dla każdego pracującego w pocie czoła obywatela . Jeżeli się stworzyło pewną kastę ludzi nietykalnych -więc sporo jeszcze upłynie w Wiśle wody za nim wszystko doprowadzi się do normalności .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lolo(2018-09-22 10:37) Zgłoś naruszenie 610

    patrzac na to co sie dzieje w panstwie polskim ,zwykly obywatel dochodzi do wniosku ze ...kto wczesniej wstaje to rzadzi.......posluchac jednych -maja racje............posluchac drugich-tez maja racje.............a zwykly Kowalski jest oglupialy

    Odpowiedz
  • igor(2018-09-22 18:11) Zgłoś naruszenie 36

    Też am nadzieję, ze nie koniec!

    Odpowiedz
  • xxx(2018-09-27 08:21) Zgłoś naruszenie 20

    "Zapewniam państwa, że nasze stanowisko, stanowisko sędziów nie zmieniło się, jesteśmy po to, żeby o podstawowych wartościach mówić wprost, niczego nie ukrywając" - jakim prawem wypowiadasz się w imieniu sędziów? Jest wielu apolitycznych i nie zaangażowanych w spór z władzą sędziów i nikt wam kodziarzom nie dał prawa do mówienia w naszym imieniu ! ŁAMIESZ ZASADY BYCIA SEDZIĄ RÓB TO NA WŁASNY RACHUNEK.

    Odpowiedz
  • radca(2018-09-26 20:37) Zgłoś naruszenie 21

    ten tuleja to teraz wie jak to jest po drugiej stronie lustra,do niedawna to on zadawał pytania siedząc na piedestale, z łańcuchem władzy na piersi,a teraz stoi po drugiej stronie i musi mówić, tak jest proszę wysokiego i nieomylnego sądu,oczywiście na stojąco

    Odpowiedz