Rzecznik MS o decyzji ENCJ: Koledzy bronią kolegów, sędziowie bronią sędziów

17.09.2018, 19:25; Aktualizacja: 17.09.2018, 19:50
Kanthak podkreślił, że ci sędziowie mają zniekształcony obraz tego, jako przeprowadzane są reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Kanthak podkreślił, że ci sędziowie mają zniekształcony obraz tego, jako przeprowadzane są reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.źródło: ShutterStock

Koledzy bronią kolegów, sędziowie bronią sędziów - podsumował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak decyzję Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka organizacji. Dodał, że pokazuje to niezrozumienie kontekstu i sytuacji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • prawnik(2018-09-17 20:52) Zgłoś naruszenie 121

    A kogo broni rzecznik MS? - swego pracodawcę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mrk(2018-09-17 21:10) Zgłoś naruszenie 121

    A co to za wypowiedź?! Przed kim bronią? To rzecznik przyznaje,że ktoś sędziów atakuje? Kto taki? Kto i czego tu nie rozumie?! Żenada...

    Odpowiedz
  • sov a(2018-09-17 22:50) Zgłoś naruszenie 62

    Panie rzeczniku nieporadny, ulatwie panu: ENCJ to kolejna "wyimaginowana" instytucja.

    Odpowiedz
  • OLEEEEE(2018-09-17 21:53) Zgłoś naruszenie 52

    POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO.O;E O;E O;E !!!

    Odpowiedz
  • rrt(2018-09-17 21:11) Zgłoś naruszenie 56

    Pytanie brzmi, co wy zrobiliście żeby przerwać epokę korporacjonizmu? Z tego co widzę, to nic. Korporacje są mocne jak nigdy dotąd. Magistrowie prawa też są olewani jak nigdy dotąd.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obywatel(2018-09-18 07:31) Zgłoś naruszenie 53

    A jakie znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego co ma sprawę karną lub cywilną w sądzie w Lublinie czy Gorzowie, ma uczestnictwo polskiej KRS w jakimś ENCJ? Żadne. Nie ma co dramatyzować, bo udział w tej organizacji kompletnie nic nie daje polskim obywatelom którzy mają sprawy sądowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • st. sekr.(2018-09-18 07:56) Zgłoś naruszenie 42

    Bez przesady, zanim to wszystko rozdmuchano, to w sądach mało kto słyszał o czymś takim jak ENCJ.

    Odpowiedz
  • Jegor(2018-09-18 07:21) Zgłoś naruszenie 23

    ENCJ może nas cmoknąć. Poza tym statut tej organizacji nie przewiduje zawieszania członkostwa. Chyba, że skopiowali wygibasa prawnego od naszego SN, który zawiesił przepisy ustawy :-)))))

    Odpowiedz