SN: Parafie katolickie położone na terenach zaboru pruskiego mają prawa do roszczeń dot. zwrotu mienia

autor: Michał Culepa13.09.2018, 07:00; Aktualizacja: 13.09.2018, 11:25
Chodzi o roszczenia dotyczące zwrotu mienia i przejętego przez państwo po 1945 roku

Chodzi o roszczenia dotyczące zwrotu mienia i przejętego przez państwo po 1945 rokuźródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy obradując w składzie 7 sędziów rozstrzygnął kwestię podmiotowości prawnej parafii Kościoła Rzymskokatolickiego, znajdujących się w zachodnich województwach, w kontekście spraw wytaczanych Skarbowi Państwa o zwrot majątków kościelnych odebranych w latach 1950-tych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Kasia(2018-09-14 16:46) Zgłoś naruszenie 41

    "za pieniądze ksiądz się modli..."

    Odpowiedz
  • herg(2018-09-14 12:48) Zgłoś naruszenie 31

    co za bzdury?! Od kedy to Kodeks Prawa Kanonicznego obowiązuje w Państwie? Żaden rząd nie uchwalał tego kodeksu. Napisali go sobie księża i zawarte w nich prawo przeznaczone jest dla kleru i wiernych. Chyba pomyliło się komuś coś z konkordatem.

    Odpowiedz
  • rejent(2018-09-13 20:56) Zgłoś naruszenie 31

    wybory niedlugo....

    Odpowiedz
  • Valdemort(2018-09-13 20:33) Zgłoś naruszenie 41

    SN od lat konsekwentnie olewa obywateli polskich dotkniętych "dekretem Bieruta", a dopieszcza kler - dlaczego?!!!

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2018-09-13 11:48) Zgłoś naruszenie 82

    Wszak nasi biskupi prosili o przebaczenie i przebaczyli niemieckim katolickim księżom wszystko. I jeszcze chcą kasę? Dostali zwrot majątków jako kościół i jeszcze im mało? Całkiem jak Duduś im więcej dostają tym więcej chcą. To co dostali to jest nic - vide Leżajsk i słowa nasze Prezydenta z PiS. Widać kształcony przez Rydzola - świętego oszusta i naciągacza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-09-13 09:53) Zgłoś naruszenie 52

    Syf najwyższy zaPOmniał o Zabużanach ... To przypominam ...

    Odpowiedz
  • Seba(2018-09-13 09:38) Zgłoś naruszenie 152

    jaki ci pomazańcy Boży mają ogromny apetyt na dobra doczesne! A skąd oni takie majątki mają w miastach, miasteczkach i wioskach??Gdyby pan Jezus był taki pazerny, to religia katolicka była by niszowa. A u nas parafianie hojni nad miarę.

    Odpowiedz