Próg kradzieży na stacjach obniżony. Niewystarczająco

autor: Piotr Szymaniak19.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 19.07.2018, 08:17
Zarówno zmiana przepisów dotycząca czynu ciągłego, jak i utworzenie rejestru sprawców wykroczeń to realizacja postulatów handlowców, o które upominali się od lat.

Zarówno zmiana przepisów dotycząca czynu ciągłego, jak i utworzenie rejestru sprawców wykroczeń to realizacja postulatów handlowców, o które upominali się od lat.

Nie do 400, lecz do 500 zł zostanie obniżony próg kradzieży. Rozczarowani są nie tylko sklepikarze. Również branża naftowa, zmagająca się z plagą kradzieży paliw ze stacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • kaka(2018-07-19 11:42) Zgłoś naruszenie 10

    Wykroczenie powinno zostać wykroczeniem. Może sklepikarze nie mają świadomości, ale za kolejną kradzież sklepową można zostać ukaranym aresztem do 30 dni. Myślę, że 30 dni w zakładzie karnym może być adekwatną reakcją na kradzież towaru za 300-400 zł. Problemem jest tylko egzekwowanie tego prawa. Policja, gdy ma do czynienia ze znanym im złodziejem sklepowym (a przecież sporą część tego typu wykroczeń popełniają notorycznie te same osoby) nie powinna poprzestać na wymierzeniu mandatu, ale powinna kierować wniosek do sądu o orzeczenie kary surowszej. Powinno się też domagać od sądu, aby w takich sytuacjach sprawy były kierowane na rozprawy. Zdecydowanie wszyscy by na tym lepiej wyszli.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane