Tusk prosi o kilka dni cierpliwości ws. nominacji Prokuratora Krajowego

01.03.2009, 14:29; Aktualizacja: 01.03.2009, 14:38

Premier Donald Tusk zaapelował o "jeszcze kilka dni cierpliwości" w sprawie nominacji nowego Prokuratora Krajowego. Pytany, czy będzie rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego powiedział, że kluczowe projekty reform "z grubsza" pozostaną bez zmian.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • mon(2009-03-02 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    dla mnie dobry jest Nalewajk, weterynarz. pamietam, ze za stalina w sn robil kariere szewc...

    Odpowiedz
  • PAWL(2009-03-02 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    TERAZ PEWNIE TUSK PRZEPROWADZA REKRUTACJE WŚRÓD STUDENTÓW PRAWA!!!
    BO JAK MINISTREM SPR. MOŻE BYĆ CZUMA !!!

    Odpowiedz
  • Leo(2009-03-02 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli takie zero jak Nowakowski miałby kierować Prokuraturą to może od razu podrzucić mu jako wice Janusza Kaczmarka albo Sadowskiego, oni przynajmniej umieją się dobrze ustawić...

    Odpowiedz
  • obserwator(2009-03-02 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Prokurator L Nowakowski w czasie gdy był prokuratorem rejonowym w województwie łódzkim należał do najsłabszych .Miał najwięcej zwrotów spraw do uzupełnienia śledztwa.Awansował tylko na zasadzie koneksji politycznych/p SUCHOCKA/.

    Odpowiedz
  • kuklux(2009-03-01 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    przypominam uprzejmie że po rozdzieleniu funkcji prokuratura będzie bardziej niezależna niż sądy, które będą miały za szefa "czynnego" polityka.

    Odpowiedz
  • ed(2009-03-01 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    cały tusk wodę lać nic nie robić
    kaczyńskim też to zarzucam ale w odwrotna stronę robia wszystko by nic nie robić

    Odpowiedz
  • syxtus(2009-03-01 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja problemu nie widzę. Prokuratura umarza postępowanie, zażalenie trafia do sądu i sąd orzeka czy umorzenie było zasadne czy nie. Normalna kontrola instancyjna. Jakby każdy prokurator, któremu Sąd uchylił postanowienie o umorzeniu, czy odmowie wszczęcia postępowania był przekreślony, to nie byłoby komu pracować w prokuraturze.

    Odpowiedz
  • lo(2009-03-01 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    no to będzie rozdzielenie funkcji ale kiedy? czemu to tyle trwa przecież 1 czytanie było w lipcu !!

    Odpowiedz
  • "swoi" wracaja(2009-03-01 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    "Czuma awansował kontrowersyjnego prokuratora
    Prokurator Lucjan Nowakowski, który dziesięć lat temu umorzył śledztwo w sprawie nielegalnej inwigilacji polityków prawicy, awansował do Ministerstwa Sprawiedliwości. To prawdopodobnie wstęp do mianowania go szefem Prokuratury Krajowej.
    Nowakowski się jednak skompromitował. Sąd rozpatrzył bowiem zażalenie inwigilowanych polityków i stwierdził, że prokuratura nie miała prawa umarzać śledztwa, nakazał je kontynuować. Nowakowski w 2000 r. odszedł z prokuratury, zajęcie znalazł w pionie prokuratorskim IPN. "

    Odpowiedz
  • v-ce(2009-03-02 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    proponuję na PG jakieś panie z koła gospodyń wiejskich. Przynajmniej koalicjant PO będzie zadowolony.

    Odpowiedz