•  Adwokaci pomagajĄ ŻOŁnierzom. Naczelna Rada Adwokacka poinformowała, że w związku z apelem rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego w sprawie zapewnienia pomocy prawnej żołnierzom podejrzanym o popełnienie zabójstwa ludności cywilnej w afgańskiej wiosce Nangar Khel, adwokaci reprezentujący podejrzanych pracują pro bono, czyli nie pobierają honorarium. Wszyscy podejrzani mają też zapewnioną pomoc prawną.
  •  Porozumienie GIODO i PFRN. Dziś na XIII Kongresie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędzie się podpisanie porozumienia generalnego inspektora ochrony danych osobowych z prezydentem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Generalny inspektor ochrony danych osobowych w trosce o podnoszenie świadomości na temat ochrony danych osobowych współpracuje z różnymi środowiskami zobowiązanymi do przestrzegania zasad ochrony danych osobowych, takimi jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, operatorzy telefoniczni.
    Więcej www.giodo.gov.pl
  •  Zadośćuczynienie za bŁĄd lekarski. Sąd Apelacyjny w Katowicach zasądził 700 tys. zł zadośćuczynienia, 1,9 tys. zł renty i blisko 20 tys. zł odszkodowania dla dziewięcioletniego chłopca, od ponad pięciu lat sparaliżowanego od pasa w dół w wyniku błędu personelu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. Wyrok jest prawomocny. To najwyższa kwota zasądzona w Polsce za błąd medyczny.
  •  PrzybyŁy prawie dwa tys. policjantów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało, że w tym miesiącu w szeregi policji przyjętych zostało 1855 osób w całym kraju. 516 z nich to osoby po służbie kandydackiej i 1339 to ci, którzy dostali się do policji w nowej - otwartej procedurze. Tym samym do około 4,8 tys. zmniejszyła się liczba wakatów. MSWiA przypomina, że służbę w policji może pełnić obywatel polski, niekarany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
    Więcej www.mswia.gov.p

KR