RODO to zagłuszanie wyrzutów sumienia. Jest potrzebne, ale świata nie zmieni [WYWIAD]

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński27.05.2018, 09:00; Aktualizacja: 27.05.2018, 09:32
Uważam, że urzędnicy powinni być świadomi, na straży jak ważnych informacji stoją. Zawsze będzie lepiej, gdy obywatel będzie postępował mądrze. Ale państwo powinno troszczyć się też o tych, którzy robią głupio.

Uważam, że urzędnicy powinni być świadomi, na straży jak ważnych informacji stoją. Zawsze będzie lepiej, gdy obywatel będzie postępował mądrze. Ale państwo powinno troszczyć się też o tych, którzy robią głupio.źródło: ShutterStock

- RODO jest potrzebne, ale świata nie zmieni. To zagłuszanie wyrzutów sumienia, bo decydenci z łatwością oddają prywatność obywateli wielkim korporacjom. Nie uda nam się za 10 lat zachować prywatności choćby w tej postaci co dziś. Będzie gorzej - mówi Andrzej Lewiński zastępca GIODO w latach 2006–2016.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Gosc(2018-05-27 12:02) Zgłoś naruszenie 03

    W Niemczech i w Unii jest przestrzegane już dawno, niestety polska to kraj złodziei i cwaniakow. SADY SAME LAMIA PRAWO razem z różnymi firmami findykacyjnymi słyszałem jak findykatorzy wykrzykuje że udostępni dane osób publicznie, komornicy wykradaja i handluja danymi między kolesiami bo to dla nich interes.tak jak sieci telefoni komórkowej wszystkie przekazywaly, banki to standard skąd wiedzą hakerzy o wszystkim, tym bardziej że banki nic nie robią tylko informują, dlaczego są przerwy w bankach nie żadne konserwację czy inne problemy tylko przekazywanie pewnych danych.zaraz po przerwach te banki informują o jakiś wirusach, celowe jest fikcyjne zabezpieczenia, tak jak i udzielanie porzeczek na kradzione dokumenty. Niestety białe kołnierzyki wykształcone to oni tworzą te wykradania danych osób

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryT(2018-06-05 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzone ostatnio punkty PAYBACK przez sieć KAUFLAND od razu uznałem jako typowe zbieranie danych klienta za psi grosz!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane