Akt chrztu jedynym dowodem na apostazję

autor: Sławomir Wikariak22.05.2018, 07:10; Aktualizacja: 22.05.2018, 07:45
Siedmioosobowy skład NSA odmówił wydania uchwały w tej sprawie.

Siedmioosobowy skład NSA odmówił wydania uchwały w tej sprawie.źródło: ShutterStock

Naczelny Sąd Administracyjny odmówił wydania uchwały abstrakcyjnej w sprawie osób domagających się wykreślania swych danych z ksiąg kościelnych. Uznał, że nie ma rozbieżności w orzecznictwie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Tommi(2018-05-22 10:20) Zgłoś naruszenie 302

  I oto kwintesencja "świeckiego" rzekomo państwa. Jeżeli zostałem ochrzczony w kościele katolickim w wieku niemowlęcym a w dorosłym złożyłem proboszczowi tej parafii oświadczenie woli o tym, że nie chcę być już więcej postrzegany jako katolik, a tenże urzędnik kościoła odmówi mi wydania świadectwa chrztu z odnośną adnotacją to cały aparat państwa staje się w świetle orzeczenia NSA bezsilny wobec buty funkcjonariusza. I nie pomoże GIODO, RODO, RPO. Primum sanctus non profanum. Podobnie rzecz się ma z każdym innym kościołem czy związkiem wyznaniowym. Tam nawet gorzej, jeśli ichniejsze prawo wewnętrzne nie przewiduje w ogóle aktu chrztu, bo fizycznie nie ma na czym zrobić adnotacji. Kuriozum sądów polskich - akt kolejny!!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • xxl(2018-05-22 11:05) Zgłoś naruszenie 264

  Absolutny skandal. Zagłosuję na każdego, no może poza Krowinem, kto obieca, że weźmie się za czarną mafię i zrobi z nimi porządek, by zaczęli respektować prawo obywateli do samostanowienia.

  Odpowiedz
 • dsa(2018-05-22 10:38) Zgłoś naruszenie 241

  Najwyraźniej widać, że kościół katolicki boi się kolejnych,( masowych) wystąpień ze swych szeregów, mając nadzieję, że a nóż odmieni się takiemu apostatowi i zechce wrócić na kościoła łono. No cóż, nie pierwszy raz stykamy się ze ścianą rzekomej demokracji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ateista(2018-05-22 10:40) Zgłoś naruszenie 121

  Mnie proboszcz przysłał pocztą świadectwo chrztu, ale bez adnotacji o wystąpieniu! Interweniował GIODO, ale NSA stwierdził, że to wewnętrzna sprawa Krk! Moim zdaniem wystąpienie z Krk powinno być niestresowe wysłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru przez proboszcza. Ewentualnie dostarczenie proboszczowi parafii zamieszkania ksero dowodu osobistego. Spotkanie z proboszczem tet,a tet nie należy do przyjemnych, proboszcz jest zobowiązany przez zwierzchnika np. biskupa by odwodzić apostatę od wystąpienia z Krk, może apostacie dać termin do namysłu, nawet 1 rok. Do refleksji!

  Odpowiedz
 • Ignis(2018-05-23 09:22) Zgłoś naruszenie 011

  "Chrzest jest wydarzeniem, którego nie da się wymazać z historii życia człowieka. Wyciska on bowiem niezatarte piętno na duszy. Nie można w żaden sposób się go pozbyć i będzie nas oskarżać na Sądzie Bożym. Osoby ochrzczone będą cierpieć w piekle lub w czyśćcu znacznie bardziej, a spośród nich najwięcej katolicy, bo należeli do jedynego prawdziwego Kościoła i mieli dostęp do wszystkich łask i świętych sakramentów". Katolicy powinni się modlić o nawrócenie apostatów i o łaskę wiary dla tych, którzy poważnie zamierzają tak postąpić

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Arletta Bolesta(2018-10-21 14:48) Zgłoś naruszenie 05

  Skutku Sakramentu Chrztu nie można cofnąć dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane