Na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości powołał go premier Donald Tusk na wniosek Ministra Sprawiedliwości Andrzeja Czumy - podało w środę ministerstwo.

W tej chwili minister Kwiatkowski ma nadzorować te departamenty, którymi zajmował się wiceminister Marian Cichosz, w tym więziennictwo - poinformował PAP Maciej Kujawski z biura prasowego resortu. Dodał zarazem, że kompetencje poszczególnych członków kierownictwa resortu mogą jeszcze ulec zmianie.

"Nie mam sobie nic do zarzucenia w sprawie Olewnika, nie czuję się odpowiedzialny za to, co zostało mi przypisane"

W styczniu premier Donald Tusk, po samobójczej śmierci w płockim areszcie Roberta Pazika, skazanego na dożywocie za zabójstwo Krzysztofa Olewnika, zdymisjonował ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, wiceministra Cichosza, prokuratora krajowego Marka Staszaka i szefa Służby Więziennej Jacka Pomiankiewicza.

"Nie mam sobie nic do zarzucenia w sprawie Olewnika, nie czuję się odpowiedzialny za to, co zostało mi przypisane" - mówił Cichosz. Tusk podkreślał, że inaczej niż przez lata, które minęły od porwania Olewnika, nie zamierza tolerować żadnych zaniechań, nawet jeśli one dotyczą dobrych ministrów rządu.

Kwiatkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2001 r. pracował jako doradca i osobisty sekretarz Jerzego Buzka. W latach 2002-2006 r. był wiceprezydentem Zgierza. W latach 2006-2007 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Jako senator przewodniczył Komisji Ustawodawczej. Jest członkiem zarządu miejskiego i regionalnego PO w Łodzi oraz Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ma dwoje dzieci.