Aplikanci też potrzebują ulgowych przejazdów

autor: Szymon Cydzik26.03.2018, 07:43; Aktualizacja: 26.03.2018, 10:11
Jak na razie odpowiedzi udzieliło jedynie Ministerstwo Finansów, zwracając uwagę, że ewentualne przyznanie zniżek jednej grupie mogłoby rodzić roszczenia kolejnych.

Jak na razie odpowiedzi udzieliło jedynie Ministerstwo Finansów, zwracając uwagę, że ewentualne przyznanie zniżek jednej grupie mogłoby rodzić roszczenia kolejnych.źródło: ShutterStock

Zwróciła na to uwagę grupa posłów opozycji w interpelacji skierowanej do resortów finansów, sprawiedliwości oraz infrastruktury. Autorzy pisma przekonują, że sytuacja aplikantów radcowskich, adwokackich, notarialnych i komorniczych jest bardzo podobna do tej, w jakiej znajdują się studenci studiów III stopnia, czyli doktoranci. Jedni i drudzy kształcą się w celu zwiększenia swoich kwalifikacji, co jednak ogranicza ich możliwości zarobkowania. Ponadto nauka ta odbywa się w ograniczonej liczbie ośrodków, do których trzeba dojeżdżać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • sad(2018-03-26 16:35) Zgłoś naruszenie 81

    Aplikanci potrzebują też realnie spojrzeć w przyszłość jak teraz wygląda rynek usług prawnych, a nie rozbijać się o skały jak lemingi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M(2018-03-26 17:42) Zgłoś naruszenie 66

    Wstyd.Przedłużać kształcenie prawnika polskiego, do najdłuższego na świecie,a potem żebrać o zniżki.........całe to kształcenia powinno być skrócone do minimum bo godzi w prestiż zawodu.W starym systemie nie było lepiej.Czas wreszcie zrozumieć,ze nie ma czegoś takiego jak aplikacja w zawodach prawniczych w państwach cywilizowanych prawniczo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ekono(2018-03-27 05:21) Zgłoś naruszenie 54

    Proponuję znieść aplikacje. Będzie taniej, prościej, a efekt końcowy na pewno będzie lepszy. Nauka u konkurencji, kto to wymyślił??? Jaki interes ma konkurent, żeby kształcić sobie konkurenta. No chyba, że to biznes rodzinny. Podziwiam klientów takich prawników, którzy nie widzieli niczego podejrzanego w tym, że kształci ich ktoś, kto w razie jak ich dobrze wykształci, tym samym pogorszy swoją sytuację na rynku.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-03-27 08:42) Zgłoś naruszenie 42

    Nie... Nie ulgowych przejazdów. Potrzebują pensji na miarę dorosłego człowieka i traktowania jak dorosłych ludzi.

    Odpowiedz
  • zzz(2018-03-27 09:10) Zgłoś naruszenie 33

    Rozumiem, że jakieś podstawy musza byc z budżetu opłacane , ale dlaczego nadal po studiach podatnik ma finansowac kogoś kto ma ochotę uczyc się w wieku 28 lat ? Za darmo potem będzie reprezentował podatnika w sadzie np. o dział spadku wartego 300 000 zł ?

    Odpowiedz
  • rr(2018-03-27 08:59) Zgłoś naruszenie 34

    W dalszym ciągu tkwimy w sferze przesądów. Przecież każdy prawnik-praktyk wie, że nawet nadążenie za przepisami, zmianami przepisów i orzecznictwem w wąskiej dziedzinie jest już praktycznie niemożliwe. Dlaczego zatem z uporem godnym lepszej sprawy trwa dalej utrzymywanie aplikacji ogólnych? Zamiast aplikacji powinny być specjalizacje.

    Odpowiedz
  • M(2018-03-27 09:28) Zgłoś naruszenie 13

    No właśnie dorosłych ludzi.Dorosły człowiek nie może kształcić sie do zawodu w wieku takim jak w Polsce.Czlowiek uczacy sie nigdy nie jest dorosly w opinii spoleczenstwa.Przy tak niskim dochodzie i tak wysokich kosztach ludzi ci nie sa zdolni do zaspokojenia wlasnych potrzeb materialnych i nie maja wciaz zawodu.

    Odpowiedz