"Nie wiemy, jak długo będzie trwał pat wokół KRS". PiS tłumaczy pomysł z nowelizacją ustawy o KRS

14.03.2018, 18:36; Aktualizacja: 14.03.2018, 18:56
Według Asta, "prezes TK jako osoba obiektywna wydaje się być osobą właściwą".

Według Asta, "prezes TK jako osoba obiektywna wydaje się być osobą właściwą".źródło: ShutterStock

Złożyliśmy taką propozycję, bo nie wiemy, jak długo będzie trwał pat wokół KRS - powiedział PAP w środę poseł Marek Ast (PiS), reprezentant wnioskodawców poselskiego projektu nowelizacji ustawy o KRS. Zgodnie z projektem posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady zwołuje prezes TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Info(2018-03-14 22:04) Zgłoś naruszenie 23

  Pani Gersdorf robi to złośliwie a nie opiera się na merytorycznych przesłankach. Niezbyt chlubnie kończy swoją karierę w sądownictwa.

  Odpowiedz
 • Temida(2018-03-14 21:45) Zgłoś naruszenie 33

  Ziobro chce zmienić kolejny raz ustawę o KRS nie w celu jej naprawy, chce, by zamiast przewodniczącej SN, TK zwołał pierwsze posiedzenie niekonstytucyjnego KRS ?! Prezes SN profesor M. Gersdorf zna wyższość konstytucji nad ustawami i pomysłami PiS i nie może złamać konstytucji. W MS mamy szefa, który nie zna konstytucji i ma w otoczeniu wielu pochlebców, którzy utwierdzają Go w błędzie ? TK nie może zwoływać posiedzenia KRS. Kompetencje TK są opisane w konstytucji. Ustawa muisi być zgodna z konstytucją i jej DUCHEM. Art. 188.Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: punkty 1. - 5. zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją, Art. 189.Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. (..) TK nie ma kompetencji i uprawnień dla zwołania posiedzenia KRS. W ustawach PiS jest bajzel i niekonstytucyjność. Tak dzieje się, gdy polityk bez wieloletniego doświadczenia w organach prokuratury, sądów lub w adwokaturze chce SIŁOWO, NIEKONSTYTUCYJNIE reformować niezawisłe sądy, doprowadzając do złamania konstytucji ?! Polacy nie są analfabetami i konstytucję znają. TK- organ konstytucyjny wydaje opinie, orzeczenia/wyroki urzędowe. Jest znana sztuka "Nowe szaty króla". Cały dwór, otoczenie króla pochlebstwami obsypywali władcę, którego "na niby" ubierał w szaty oszust-krawiec . Tylko dziecko krzyknęło "ON jest NAGI" - powiedziało prawdę. Od 2 lat w Polsce najlepsi prawnicy, sędziowie, naukowcy i obywatele widzą niszczenie prawa.

  Odpowiedz
 • re(2018-03-14 20:39) Zgłoś naruszenie 43

  A moze po prostu przywrócić stan zgodny z Konstytucją? Zbyt proste?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane