Działania grup zgonowych: Marzeniem łowcy długów jest przyjść tuż przed pogrzebem

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński23.02.2018, 09:00; Aktualizacja: 23.02.2018, 13:41
To właśnie był modus operandi: skorzystanie z okazji, w której ofiara nie myśli racjonalnie.

To właśnie był modus operandi: skorzystanie z okazji, w której ofiara nie myśli racjonalnie.źródło: ShutterStock

Albo pani zapłaci dług męża, albo na jego grobie będę przywieszał kartkę z czerwonym napisem „dłużnik”. Nie ma pani? To rozłożę na raty. To będzie 6 tys. Tak, 6 tys. zł. Za lodówkę.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • pln(2018-02-24 14:37) Zgłoś naruszenie 10

    do malina przekształcając w 88/89 roku ustrój kraju z socjalistycznego tudzież komunistyczno-represyjnego na kapitalistyczny wolnorynkowy chyba nie o to chodziło by zdelegalizować jakiekolwiek firmy w tym firmy windykacyjne. Ale warto pomyslec po prawie 30 tu latach państwa demokratycznego o uregulowaniu rynku wierzytelności, firm windykacyjnych oraz pracownikach tychze firm. Zabicie tej branży jednym prostym zdelegalizowaniem doprowadzi do poważniejszych negatywnych konsekwencji niz jest to obecnie bowiem uderzy obrot gospodarczy podwazy zaufanie w relacjach wierzyciel dłużnik z czym juz obecnie mamy do czynienia.

    Odpowiedz
  • Tani(2018-02-24 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mój blog

    Odpowiedz
  • Cabrio(2018-02-24 03:02) Zgłoś naruszenie 10

    Potrzebna edukacja prawna w społeczeństwie. Czy państwo przymyka oko na lichwę mimo licznych deklaracji wyznaniowych?

    Odpowiedz
  • bupablada(2018-02-24 01:17) Zgłoś naruszenie 00

    coś takiego to się stalking nazywa i nękanie. a to jest karalne!

    Odpowiedz
  • Max(2018-02-24 00:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli nękają rodzinę na pogrzebie czy po pogrzebie to powinni zostać wsadzeni do paki na długie lata. Po smierci pożyczkobiorcy dług już przepada, a jak nie to sa od tego sądym a nie, żeby jacyś bandyci znęcali się nad rodziną i to jeszcze na pogrzebie. Ktos się powinien tym zająć-prawnie. Dodam jeszcze, że prawie wszystkie pożyczki te hieny wystawiaja z ubezpieczeniami za duże pieniądze.

    Odpowiedz
  • Pln(2018-02-23 23:20) Zgłoś naruszenie 82

    Dziwi mnie to i bulwersuje. Ustawodawca nic z tym nie robi. Dokręca śrubę komornikom i ucywilizowanej egzekucji co by nie mówić jest to instytucja z długa tradycja w Europie, wprowadza wiele ograniczeń które uderzają w wierzyciela i realnie uniemożliwiają wyegzekwowanie długu, a kompletnie nie dostrzega nasz ustawodawca wprowadzenia ustawy która by w końcu regulowała szeroko pojętą windykacje nie mówiąc już o jej całkowitym zakazie. Dzis nie ma na ten temat żadnej ustawy wiec co do zasady panuje tu szeroko pojętą wolność lub jak kto woli dzika windykacja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dobi(2018-02-23 22:01) Zgłoś naruszenie 01

    No dobrze ale jaka jest skala tego zjawiska? Czy jest to margines windykacji czy norma? W tekście są przypadki skrajne, ale czy to reguła? Czy zjawisko ma trend wzrostowy? Pojawiło się nagle czy zawsze było? Bo tak to raczej sensacja. Zwłaszcza, że tutaj jest tylko optyka rzekomo pokrzywdzonych, a jak jest to pewnie wypada po środku.

    Odpowiedz
  • AA(2018-02-23 18:18) Zgłoś naruszenie 70

    "grupa zgonowa" -??? Polska być trudny język

    Odpowiedz
  • Polak(2018-02-23 17:27) Zgłoś naruszenie 01

    TRAGEDIA - swoje długi trzeba spłacać! Łapy po pieniądze wyciągają, ale spłacać to już nie ma komu? U mnie w rodzinie też jest taka jedna zakała, udaje, że długów nie ma, wyjechała za granicę, bo jej komornicy przeszkadzali w spokojnym życiu

    Odpowiedz
  • Aga(2018-02-23 15:59) Zgłoś naruszenie 223

    Pracuję w Irlandii,w odpowiedniku Polskiego skoku.Czytam to i sobie myślę,że gdyby coś takiego pojwiło się w Irlandii to taka firma do końca życia by się nie wpłaciła z odszkodowaniem,a ci "windykatorzy" dostaliby kilka lat bez zawieszenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • radca(2018-02-23 15:56) Zgłoś naruszenie 153

    firmy pożyczkowe , to kapitał niewiadomego pochodzenia ? forma ominięcia przez banki ustawy o kredycie konsumenckim , ktoś pomaga ? wasze ulice nasze kamienice ? najczęsciej umowy pułapki produkują prawnicy

    Odpowiedz
  • rttrtr(2018-02-23 15:50) Zgłoś naruszenie 142

    bezrobotny i dają pożyczkę, cholerny kraj

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czesmur(2018-02-23 14:05) Zgłoś naruszenie 137

    jesli zmarly ma emeryture to dlaczego ZUS po smierci zmarlego nie przedluzy jej o kilka miesiecy zeby splacil dlug zmarlego przeciez zmarly na to pracowal ,a ze zmarl wczesniej to zus tez nie musi sie na tym bogacic tylko splacic i calą emeryture na to przeznaczyc dla zmarlego

    Odpowiedz
  • Bogusia(2018-02-23 13:38) Zgłoś naruszenie 183

    Ludzie, ten artykuł w istocie dotyczy gnębienia przez windykatorów spadkobierców dłużników, a nie zmarłych, którzy zaciągnęli zobowiązania

    Odpowiedz
  • K(2018-02-23 13:27) Zgłoś naruszenie 62

    A jeśli komuś rzeczywiście sytuacja się zmieniła, np zmarł ktoś albo zachorował. W czasie jak brał pożyczkę sytuacja wyglądała inaczej, to rzeczywiście jest biedny.

    Odpowiedz
  • ola(2018-02-23 13:26) Zgłoś naruszenie 99

    Artykuł tendencyjny. Czytelnik ma zapamiętać, że wyłącznie SKOK-i nękają biednych ludzi żądając spłaty kredytów. Inne natomiast banki to w przypadku niewypłacalności kredytobiorcy darują mu dług.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • franek(2018-02-23 11:47) Zgłoś naruszenie 536

    Moim skromnym zdanie osoba biorąca pożyczkę powinna "moralnie i etycznie" odczuwać powinność jej zwrotu. Nie do zaakceptowania dla mnie jest sytuacja, w której pożyczkodawca pobiera środki, pieniężne a pozniej zapomina o sprawie. Jestem ciekaw jakby ci wszyscy, którzy teraz jednomyślnie wskazują i wytykają, że wierzyciel narusza zasady moralne, domagając się swoich pieniędzy. Niech ci wszyscy wspaniałomyślni stojący na stanowisku, że wierzyciel domaga się zwrotu pożyczonych pieniędzy, zastosują prosty eksperyment - nie pożyczą komuś pieniądze, a w przypadku braku ich zwrotu nie podzielą się swoimi odczuciami. Czy w takiej sytuacji gotowi byli by przekazać sprawę do tych "złych firm windykacyjnych i niemoralnie postępujących ludzi" żeby odzyskać swoje pieniądze??? Nikt w tym przypadku nie bada sprawy, że nie dość, że wierzyciel pozostaje bez swoich środków, które dał w pożyczkę, to jeszcze musi podejmować szereg czasochłonnych i kosztownych działań związanych z windykacją swoich należności. Prosty mechanizm - pacta sunt servanda - skoro pożyczasz pieniądze licz się z obowiązkiem ich zwrotu, a w przypadku braku, miej świadomość o możliwościach działań wierzyciela w celu "poproszenia" o zwrot.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • qwerty66(2018-02-23 10:58) Zgłoś naruszenie 1812

    Pożyczki i kredyty są dla bogaczy, którym trzeba pieniędzy na już, ale w dłuższej pespektywie spokojnie są w stanie oddać z procentem. A biedota bez zdolności kredytowej dorwała się pożyczek, tylko rzekomo nie wiedzieli, że to trzeba będzie spłacać i teraz płacz i latanie po dziennikarzach bo trzeba spłacać. I co to teraz robić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nina(2018-02-23 10:50) Zgłoś naruszenie 3611

    cwaniacy żerujący na ludzkim nieszczęściu w tych firmach pożyczkowych dobrze wiedzą co robią że pomagają się tym ludziom powiesić zakładają pętle na szyje a ten kto podpisze z nimi umowę sam sobie tę pętle zaciska bo jak inaczej nazwać to jawne złodziejstwo z 1200 zł kredytu robi się 5000 tyś wszyscy założyciele tych parabanków skoków stewczyka itp. powinni zawisnąć i to publicznie za to co robią

    Odpowiedz