Oskarżeni Krzysztof G., Tadeusz J., Joanna Ć., i Andrzej S. nie przyznali się do stawianych im zarzutów

Podobny zarzut - poświadczenia nieprawdy w fakturze VAT - usłyszała była pracownica agencji Katarzyna K. Według prokuratury została ona do tego nakłoniona przez Andrzeja G.

Aktem oskarżenia objęty został również Andrzej S. "Zarzucono mu, że działając z zamiarem udzielenia Krzysztofowi G. pomocy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, utrudniał prowadzone śledztwo. Podejmował działania zmierzające do nakłonienia Andrzeja G. do sporządzenia oraz złożenia nieprawdziwego oświadczenia z treści którego wynikało, że odwołuje złożone uprzednio wyjaśnienia obciążające Krzysztofa G." - wyjaśniła Chrabąszcz.

Kolejny oskarżony - Tadeusz J. - stanął pod zarzutem udzielenia pomocy Krzysztofowi G. w przyjęciu korzyści majątkowych poprzez nakłonienie Andrzeja G. do poświadczania nieprawdy w fakturach.

Oskarżeni Krzysztof G., Tadeusz J., Joanna Ć., i Andrzej S. nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Przyznali się natomiast Andrzej G. i Katarzyna K.

Katarzyna K. zdecydowała się na dobrowolne poddanie się karze. "Wniosek o wydanie wyroku skazującego bez rozprawy w stosunku do tej oskarżonej został zawarty przez prokuratora w akcie oskarżenia" - wyjaśniła Chrabąszcz.

Na początku czerwca ub. roku Krzysztof G. podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra zdrowia

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej.

Na początku czerwca ub. roku Krzysztof G. podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra zdrowia. W lipcu zrezygnował z immunitetu poselskiego.

Wcześniej - po złożeniu dymisji ze stanowiska wiceministra zdrowia - zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej i klubie parlamentarnym tej partii.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu od września 2006 r. prowadzi śledztwo dotyczące przyjmowana korzyści majątkowych od firmy Johnson&Johnson i innych firm medycznych przez dyrektorów, ordynatorów i innych pracowników ponad 100 szpitali w Polsce.